Luxusní DS 3 Cross back na sebe strhne pozornost

0
601
Zdroj foto: autoexpress.co.uk

Značka DS představila na pařížském autosalonu své městské SUV DS 3 Cross back. Podle designu půjde o nejextravagantnější kousek v současné nabídce.

Automobilka DS se od roku 2014, kdy se osamostatnila od Citroënu, potýká s kolísavými prodeji svých modelů. Značka však aktuálně pracuje na nových modelech, které mají napomoct k úspěšnějším prodejům. Letos na evropském trhu začala prodávat nové SUV DS 7 Crossback, které zanedlouho doplní tento Cross back DS 3.

Zdroj foto: autoexpress.co.uk

Originální každým coulem

Troufáme si říci, že nové DS 3 Cross back patří mezi nejpovedenější městská SUV současnosti. Naprosto se svým designem vymyká všem tradicím, kterými jednotlivé konkurenční značky od sebe jen těžko rozeznáme.

Na první pohled nafouknutá příď je velmi líbivým prvkem. Další originální tvary se liší nejen od většího DS 7 Crossback, ale stávají se novým módním trendem, které budou chtít konkurenti jistě brzo kopírovat. Maska chladiče s extravagantně tvarovanými světlomety rýsuje netradiční výraz vozu, který si v davu nikdy nespletete.

Originální je tento model také z boku, který zdobí ploutve u B sloupků. Ty mají evokovat dosavadní třídveřový hatchback DS 3. Zadní část designéři nechali čistou, bez zbytečných výstředností. Tlačítko pro otevírání dveří kufru je ukryté pod hranu u poznávací značky, pro čistší linie vozu.

Vtipné otevírání dveří

Co vás na nové DS 3 Cross back opravdu pobaví, je otevírání bočních dveří. Kliky najdete schované stejně jako u modelů Tesly. Je třeba nejdříve dveře zamáčknout, aby se vysunuly a poté se mohou teprve otevřít.

Zdroj foto: autoexpress.co.uk

Extravagantní interiér

O tom, že ani interiér nebude ušetřen nejrůznějších módních výstřelků, je nám jasné, už při prvním pohledu na model. Uvnitř vozu se objevuje motiv diamantu (nebo pokud chcete kosočtverce) Pryč jsou klasická konvenční tlačítka. Vše ovládáte pomocí dotykové plochy pro vybrané části moderního multimediálního systému. Diamantový tvar dostaly také průduchy ventilace, umístěné mimo jiné také ve dveřích.

Opravdu velkoryse navržená obrazovka s úhlopříčkou 10,3 palce moderního multimediálního systému je uložena na vrchu středového panelu, kde je pěkně na očích celé posádce vozu. Přístrojový štít je oproti široké obrazovce vedle, poněkud miniaturní. Ještě, že si řidič může navolit mezi různými zobrazeními. Nechybí zde ani průhledový displej, tvořený sklíčkem.

Docela slušné rozměry

Pro posádku nabízí model DS 3 Cross back poměrně dostatek prostoru vpředu. Horší je to v zadní části, kde díky malému bočnímu prosklení mají větší postavy problémy s pocitem stísněním. To už je ale daň za designový prvek v podobě originální ploutve u B sloupků. Do zavazadlového prostoru se vám vejde vše potřebné. Slibuje objem 350 litrů v prostoru dlouhém 65 centimetrů, šířkou 101 centimetrů a výškou 55 centimetrů.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here