Volkswagen T-Cross poodhalil svůj vzhled

0
594
volkswagen t coss
Zdroj foto: volkswagen.co.uk

Automobilka Volkswagen konečně poodhalila v minulých dnech dlouho očekávaný nejmenší SUV T-Cross.

Odhalení Volkswagen T-Cross v podobě skici

Německý koncern Volkswagen poodhalil dlouho očekávané. Zatím se jedná pouze o skicu, automobilka poodhalila také základní informace o technice. T-Cross bude postavený na stejné platformě, jako budou později postavené malé crossovery a vozy od Škody nebo Seatu.

T-Cross bude nejmenším SUV v nabídce Volkswagenu. Doplní tak celou řadu crossoverů, skládající se z většího T-Roc, a větším Tiguanem a největším Touaregem. T-Cross bude stát na platformě MQB A0. Tato platforma je vyvinuta pro další vozy, první je dostane Škoda a Seat. Zajímavostí je, že na této platformě bude postavená i nová Škoda Fabia.

Známe motorizace!

Volkswagen při představení skici poodhalil také motorizaci. Potvrzený je benzinový motor 1,0 TSI jako tříválec a 1,5 TSi jako čtyřválec. Vůz bude také k dostání s mild-hybridním motorem. Naopak s diesely se s největší pravděpodobností nepočítá, to ovšem ze strany automobilky oficiálně potvrzené není.

Informace po pohonu na všechna kola zatím kompletní není, ale s největší pravděpodobností pohon 4×4 nedostane. Oficiální představení modelu má Volkswagen v plánu už na konci léta, prodej bude zahájen na podzim.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here