Futuristické veledílo Zero Motocycles Curtiss Zeus 2020

0
652
curtiss zeus 2020
Zdroj foto: visordown

Představujeme vám nadpozemský stroj Curtiss Zeus 2020. První prototyp elektrického ďábla má pod kapotou hned dva elektromotory.

Nejnovější motorový křižník zvaný Curtiss Zeus 2020

Stále máte pochybnosti o tom, že elektromotory do motorek zkrátka nepatří? Pak si pořádně prohlédněte nový koncept motocyklu Curtiss Zeus 2020. Ten se v minulých dnech představil ve své plné kráse a konstruktéři o něm mluví, jako o motorovém křižníku.

Plnohodnotný motocykl s obrovskou silou

Curtiss Zeus 2020 je první prototyp motorky, která se už v roce 2020 dostane do sériové výroby. Motocykl nese stejnou DNA jako předchozí stroj Curtiss Warhawk. Motorka je poháněna dvěma motory dodávaným firmou Zero. O výkon se postará 170 koňských sil, které pracují s 393 N.m. okamžitého kroutícího momentu k zadnímu kolu. Jen pro představu, je to o 260 N.m více než u konkurenčního hyperbiku značky Kawasaki Ninja H2 a 270 N.m více, než nadupané BMW HP4 Race. Zeus získá 14,4 kWh akumulátor. Společnost se však netají tím, že do roku 2020, kdy má jít do sériové výroby, se výkon pokusí ještě zvýšit o nějakou tu kWh.

curtiss-zeus-2020
Zdroj foto: visordown

Enormním hodnotám se Curtiss Zeus 2020 dostává díky nejnovějším technologiím v oblasti elektromotorů, které dokážou vyprodukovat neuvěřitelný točivý moment a veškerý dostupný výkon okamžitě po polechtání plynu.

Smysluplně pojatá konstrukce

Futuristický design je postavený na rámu z obrobeného hliníku. Pro odpružení podvozku je použit systém Race Tech s předními vidlicemi a dvojitým zalomením. Kola z uhlíkových vláken brzdí systém Beringer.

Curtiss Zeus 2020 je stále v rukou konstruktérů, kteří připravují stroj k naprosté dokonalosti. Už v roce 2020 se dostane do výroby. Cena je za ukázkový model zatím neznámá, ale můžeme očekávat, že bude stejně okouzlující, jako samotný model. Výrobce už nyní plánuje vyrábět šest různých typů bateriových bloků, blok Y, blok Porcupine , I-blok, Slant block a V-block. Společnost Curtiss Motocycles by měla v příštích měsících také odhalit další motocykly Hercules a starfire.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here