Yamaha Motor má ocenění skútru Red Dot Award 2018!

0
474
skútr x max 300
Zdroj foto: deardenmotorcycles.co.uk

Společnost Yamaha Motor Company dostala ocenění Red Dot Award 2018 pro své skútry TMAX DX a XMAX 300!

Yamaha je oceněna oprávněně

Již nedávno jsme vás informovali o novinkách a faceliftu těchto dvou skútrů, které nás v redakci (a nejen v redakci) opravdu nadchli! V porotě sedělo devětatřicet nezávislých expertů pro průmyslový design z celého světa. O ocenění Red Dot Award 2018 soupeřilo přes 6 300 výrobků z devětapadesáti zemí.

V této soutěži je každý jednotlivý výrobek prozkoumává a testuje. Kromě designu se hodnotí také funkčnost výrobku, ergonomie, inovace i ekologická kompatibilita nebo intuitivnost ovládání. Za výsledkem ocenění u skútrů Yamahy TMAX DX a XMAX 300 byl oceněn sportovní duch s jednoduchým ovládáním a maximálním využitím během každodenního provozu. Přesně o to designérům Yamahy šlo a výsledek práce byl oceněn tou nejlepší a nejuznávanější cenou.

yamaha tmax x
Zdroj foto: oto.com

Yamaha TMAX DX jsou vrcholnými skútry v nabídce

Společnost Yamaha svým zákazníkům ve své vrcholové nabídce sportovních skútru nabízí stroje s označením TMAX DX. O pohon se stará paralelní dvouválcový agregát (čtyřtaktní) o objemu 530 ccm s nejvyšším výkonem 33,8 kW a šestačtyřiceti koňskými silami při 6750 otáčkách za minutu. O Komfortní jízdu se postará například nastavitelné čelné plexi, vyhřívaná řídítka i sedlo, tempomat nebo zadní odpružení kola. Více o skútru se dočtete v naší rubrice!

XMAX 300 se zase v loňském roce stal hrdým nástupcem skútru XMAX 250. I tento skútr disponuje celou řadou moderních technologií, uživatelsky přívětivým užíváním a praktickými detaily, jako jsou například trendy LED světla. Sportovní design tohoto skútru evokuje svými dynamickými liniemi. Pod kapotou se ukrývá jednoválec o výkonu 292 ccm. Toto ocenění získala Yamaha již posedmé v řadě, od roku 2012.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here