Volvo představuje elektrický truck FL Electric

0
488
Volvo Trucks FL Electric
Zdroj foto: newtlas.com

Volvo Trucks připravilo své historicky první nákladní vozidlo, určené pro městský provoz. Hlavní využití bude pro svoz komunálního a recyklovatelného odpadu a pro distribuci zboží v ekologických zónách.

Volvo Trucks FL Electric bude k dostání už příští rok

Využít jej mohou například technické služby pro svoz odpadu nebo firmy pro městskou distribuci. Sériovou výrobu plánuje značka na příští rok. Už letos však chce společnost nabídnout vybraným referenčním zákazníkům v Göteborgu první vozy. Tyto vozy pak budou k dispozici pro distribuci materiálu a zboží ve městech. Firmy tak ušetří nemalé finanční prostředky, vynaložené za pohonné hmoty a ulehčí tak životnímu prostředí v místech, do kterých běžné motorové vozy nesmějí, nebo mají jen omezené časové intervaly pro práci.

Volvo Trucks FL Electric
Zdroj foto: newatlas.com

FL Electric s výkonem 185 kW

FL Electric pohání elektromotor s výkonem 185 kW, přičemž trvalý výkon je 130 kW a hotovostní váha vozu je 16 tun. Elektromotor spolupracuje se dvěma až šesti lithium-iontových akumulátorů o celkové kapacitě 100 až 300 kWh. Dobíjet se budou moci pomocí střídavého proudu ze sítě nebo stejnosměrným proudem pomocí systému CCS/Combo2 pro až 150 kW. Lithium-iontové baterie nabídnou dojezd až 300 kilometrů. Pokud se budou nabíjet akumulátory z klasické sítě, doba trvání úplného nabití trvá asi 10 hodin. Druhá varianta pak nabije baterie za pouhou hodinu až dvě.

Vůbec první Volvo Trucks FL Electric bude používat společnost TGM pro svoz odpadu a recyklaci. V tomto oboru jde o velmi sympatické pojetí vozu. Další výhody použití nákladních vozů je například v krytých halách a ekologických zónách, díky absence emisí výfukových plynů. Navíc tichý chod motoru pak zajišťuje plynulý a tichý provoz v ulicích velkoměst v nočních a brzkých ranních hodinách. Společnost Volvo Trucks věří, že o nákladní vozy bude v brzkých měsících velký zájem.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here