Takhle vypadá SUV od Tata Motors

0
670
tata motors h5x
Zdroj foto: zigwheels

Indická automobilka Tata Motors cílí na nové zákazníky svým novým SUV s označením H5X.
Automobilka Tata Motors láká na své nové kousky. Nedávno představila svůj hatchback 45X a nyní se chlubí svým vůbec prvním SUV H5X. Auto není žádným malým angličákem, kromě velkých rozměrů také disponuje skvělou světlou výškou, do které se pohodlně nastupuje díky instalovaným nášlapům, které se při odemčení vozu automaticky vysunou a se zamčením vozu nebo jeho rozjetím se automaticky zasunou.

Futuristický design Tata motors nás baví

Designéři z továrny Tata Motors při návrhu H5X sáhli po moderních prvcích, které nám připomínají tak trochu Citroën, Kiu a Peugeot zároveň. Protáhlé světlomety jsou spojeny v jeden celek s maskou chladiče a výrazným logem, extravagantní přední nárazník je ozvláštněn o designové prolisy a s označením vozu.

tata motors h5x
Zdroj foto: zigwheels

Po bocích se linou ostřejší hrany, které v celkovém konceptu nevypadají až tak agresivně, jako to u současných SUV bývá a to dělá z H5X vskutku originální vůz. V prazích jsou pak zabudované stupínky pro pohodlný nástup do vozu, které nejsou na první pohled patrné. Vzadu jsou použity neotřelé světlomety s módním chromovým prvkem, zasahující až do zadních bočních dveří. Co dodat. Tata Motors láká na luxus, který se jí v tomto modelu opravdu vydařil.

Vzdušná kabina

Interiér dostal vzdušnou kabinu s maximálním prostorem pro celou posádku. Před tříramenným multifunkčním volantem najdeme první obrazovku se znázorněním budíků a hned vedle ní je umístěný velký displej infotainmentu. Obrazovky jsou instalovány také na zadní stranu předních sedaček i mezi cestujícími na zadní lavici. Indové si totiž SUV kupují spolu s řidičem. Jsou to zákazníci, kteří si rádi připlatí za luxus a dopřejí ji pohodlnou jízdu. Automobilka v současnosti cílí pouze na indický trh, ale během loňského roku už byla ve hře spolupráce s mladoboleslavskou Škodou, která se chtěla orientovat na tamní trh. S novým H5X jsme si jistí, že automobilka Tata Motors může uspět také na evropském trhu. Budeme věřit, že se jí podaří navázat spolupráci s některou z významných automobilek.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here