Mankame Automotive EP-1: Elektrická supersportovní mašina

0
655
mankame
Zdroj foto. rushlane.com

Další sportovní motocykl pochází tentokrát z indické dílny Mankame Automotive a nese označení EP-1.

Elektrikou poháněný motocykl EP-1 od Mankame Automotive

Indická společnost Mankame Automotive z Indie právě nyní dokončuje poslední úpravy na sportovně laděném motocyklu, poháněného elektřinou. Výrobce slibuje od motocyklu výborné dynamické schopnosti a super dlouhý dojezd na jedno nabití a to až 500 kilometrů.

Hledání investorů je trendy

Indická Mankame spustí od 1. července letošního roku reklamní kampaň na příspěvkovém portálu Indiegogo. Zde bude hledat investory pro vývoj stroje, u něhož jsou už nyní ohromující jeho slibované výkony. Sportovní motocykl se dostane do výroby na základě utržených financí. Poslední dobou se s tímto marketingovým trikem doslova roztrhl pytel. Je spoustu nových společností, zabývajících se elektrickými vozítky, ale finance pro výrobu chybí. Na druhé straně se najde hojně investorů, kteří v elektromobilitě vidí budoucnost a tak neváhají investovat nemalé finanční prostředky pro vývoj a výrobu, které se zanedlouho mnohonásobně vrátí.

mankame
Zdroj foto: rushlane.com

Futuristický design učaruje milovníky sportovních motorek

EP-1 už na první pohled stroj zaujme svým netradičním designem, kombinujícím tradiční futuristické prvky a řešení trubkového rámu. Sportovní silniční motorka poháněná elektromotorem má výkon 40 kW s 54 koňmi a točivým momentem 180 N. m.

Stroj, jehož celková pohotovostní hmotnost má být pouhých 180 kg, slibuje maximální rychlost přes 250 km/h. Přestože je zatím postavený první prototyp, už je stanovená i prodejní cena. Ta činí 13 tisíc amerických dolarů, v přepočtu asi 290 tisíc korun. Společnost Mankame zatím na motocykl nepřijímá objednávky, sériová výroba se má rozjet v druhé polovině roku 2022. Do výroby míří také verze s výkonem 20 kW s 27 koňmi s maximální rychlostí 180 km/h za 235 tisíc korun nebo verze o výkonu 16 kW s 22 koňmi a dojezdem 320 km. Maximální rychlost bude činit 120 km/h a pořídit si ji budeme moci asi za 190 tisíc korun.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here