Nobe představuje elektrickou retro tříkolku Nobe 100

0
490
nobe 100
Zdroj foto: auto.pravda.sk

Retro tříkolka Nobe s číslem 100 od stejnojmenné společnosti bude poháněna čistě elektrickým motorem.

Estonská společnost Nobe. Znáte?

Nobe je novou společností a už na trh přivádí svůj první vydařený kousek. Jedná se o elektrickou tříkolku Nobe 100. Společnost byla založena fanoušky a odborníky elektromobility, kteří chtějí v crowdfundingové kampani vytěžit peníze na její výrobu.

Nobe 100 slibuje svěží retro vzhled

Tříkolka s typickými retro prvky, jako jsou například kulatá světla zasazená do chromových rámečků, krásné chromované lišty kolem okna, pod maskou chladiče i na bocích, přesto moderně pojatá zadní část s protáhlým koncovým světlem, je přesně to, co fanoušky tohoto stylu baví. Uvnitř kabiny najdeme například kulaté budíky, velký kulatý retro volant v designové bílé barvě s chromovým prstencem uprostřed a elegantně pojatou palubní desku. A samozřejmě nechybí shrnovací střecha.

nobe 100
Zdroj foto: auto.pravda.sk

Nadšení pro tříkolku přišlo od spousty lidí po celém světě. Nikdo ji zatím sice nemohl vyzkoušet v praxi, ale design je natolik čarovný, že se možná zapíše do dějin jako legenda. Záleží ovšem na tom, jestli se podaří získat dostatečný přísun peněz pro její zhotovení.

Tříkolka své parametry oficiálně zatím neodhalila, něco málo se však na veřejnost dostalo. Na jedno nabití slibuje urazit dráhu dlouhou 219 kilometrů, maximální rychlost bude až 110 km/h. Tříkolka se má stát stylovým vozítkem do města na nákupy, do práce a pro vyjížďky do přírody.

Nostalgický nádech jí dodává například kožená brašna na kolečkách v interiéru. V ní je prakticky ukrytý malý nouzový akumulátor. Pokud autu nebo motorce – jak chcete, dojde šťáva, jednoduše můžete akumulátor přemístit na místo, kde je přívod elektrického proudu. Nouzovka nabídne dojezd dalších 40 kilometrů.

První výstava na autosalonu v Paříži

Vozítko bude poprvé vystaveno na autosalonu v Paříži. Pokud ho chcete mít ve své garáži, určitě pošlete příspěvek na jeho výrobu. Pokud se nepodaří seznat potřebné peníze, výroba by se měla spustit až v roce 2020. Cena za jeden vůz je v přepočtu asi 700 tisíc korun.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here