Sportovní Audi RS5 navazuje na RS5 Coupé

0
1323
Audi RS5
Zdroj foto: autoblog.com

Audi právě nyní představuje na New Yorském autosalonu nejnovější sportovně laděný vůz RS5, který se stává vrcholovou řadou, nahrazující dosud prodávající S5 Sportback.

Audi RS5 Sportback novinkami neoplývá

Německá automobilka Audi na autosalonu v New Yorku představila další super sportovní vůz, s označením RS5. Tento vůz plynule navazuje na nižší verzi opět sportovně laděného supersportu RS4 Avant nebo RS5 Coupé.

Přestože má být vlajkovou lodí ve své třídě, automobilka dala do vozu stejnou techniku i design, které jsou k vidění u aktuálně prodávaných modelů RS4 Avant nebo RS5 Coupé. Ty se poprvé ukázaly veřejnosti už na loňském autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Agresivní design

Ačkoli se v technice moc novinek neukázalo, tak design trochu rozdílný oproti modelům RS4 Avant nebo RS5 Coupé je. Designéři se zaměřili na agresivní design s ostrými liniemi, robustní masku chladiče v typickém Audi designu s označením RS a úzkými, protáhlými světlomety s LED páskem po celé délce.

Zdroj foto: autoblog.com

Linie prolisů na předních i zadních dveřích plynule navazují na stejně situovanou zadní část vozu, kterou bezpečně poznáme podle světlometů, zasahujících do pátých dveří a oválných koncovek výfukového systému a spoilerem nad zadním, extra velkým oknem.

Audi je postavená na devatenáctipalcových kovaných kolech, za příplatek si můžete objednat stejná, dvacetipalcová kola.

Motorizace

O pohon nové RS5 se stará zážehový agregát 2,9 TFSI V6 Biturbo o výkonu 331 kW a 450 koní, s točivým momentem 600 N.m. dostupný při 1 900 do 5 000 otáček za minutu. Osmistupňová převodovka Tiptronic pohání všechna čtyři kola, za příplatek je k dispozici sportovní zadní diferenciál. Audi se s tímto motorem dostane z nuly na 96,6 km/h za 3,9 sekundy. Omezovač se zasekne na standardní maximálce 250 km/h.

Audi RS 5 Sportback je na New Yorském autosalonu představen právě pro provedení severoamerického trhu, kde se dostane do prodeje už v druhé polovině letošního roku. Pro evropský trh zatím model není k dispozici.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here