Mercedes-Benz představuje třídu A jako sedan

0
1032
Mercedes Benz A
autor fotografie: motortrend.com

Na pekingském autosalonu se poprvé ukázal Mercedes-Benz třídy A jako sedan. Bude přímým konkurentem BMW řady 1. Prozatím je vyrobený prototyp pro čínský trh, kdy dorazí do Evropy?

Premiéra na obrázcích ještě před autosalonem

Dříve, než se světu Áčkový Mercedes ukázal v celé své kráse na autosalonu v Pekingu, odhalila jej automobilka jako koncept Maybach Ultimate Luxury na snímcích. Tato specialita je mix populárního SUV a sedanu. Německá automobilka se na svém pekingském stánku pochlubí dalšími skvělými kousky. Půjde například o sedan třídy A, který doprovází v názvu písmenko “L.” Ten symbolizuje delší rozhraní rozvoru. Tato varianta je zatím určena pouze pro čínský trh. Jak se vám líbí?

O konceptu už jsme slyšeli v loňském roce

Už minulý rok se na čínském autosalonu objevila zmínka o plánované výstavbě sedanu. Premiéra tohoto typu vozu tak trochu je a není novinkou. Styl vozu zůstává designově shodný s klasickým Áčkem, ale některé prvky jsou o něco decentnější, což je možná trochu škoda.

mercedes benz třídy A sedan
Zdroj foto: daimler.com

Interiér vyrostl o pár milimetrů

Do sedanu byly použity stejné designové prvky jako u klasického Áčka, s tím rozdílem, že se interiér zvětšil díky prodloužení rozvoru o 60 milimetrů na celkovou délku 2 789 milimetrů. Futuristickou palubní desku, doplněnou o dva inteligentní informační systémy jsou k dispozici v podobě dvou digitálních obrazovek. První je umístěna hned před řidičem, kde jsou promítány budíky a druhá uprostřed, kde můžeme sledovat veškeré funkce vozidla i navigaci. Minimalistický vzhled podtrhují průduchy větráků a minimum tlačítek.

Motorizace

Mercedes-Benz třídy A sedan si budou moci zákazníci pořídit s čtyřválcem o objemu 1,3 ve dvou výkonech, a to ve 100 kW nebo 120 kW. Silnější verze pak nabídne sílu motoru se 140 kilowatty. Motor bude v obou případech poháněn automatickou dvouspojkovou převodovkou.

Evropský trh se sedanu dočká co nevidět

Návštěvníci pekingského autosalonu se mohou seznámit se sedanem v následujících dnech, ostatní si na evropskou premiéru budou muset počkat do podzimu, kde se s největší pravděpodobností ukáže na pařížském autosalonu. Vůz bude k mání i pro trh USA, kam dorazí jako jediná verze třídy A. S hatchbackem se totiž v Americe nepočítá.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here