Nová Toyota RAV4 má nové základy i motor

0
1542
Toyota Rav4 automobil
Zdroj foto: caranddriver.com

Designově povedená Toyota RAW se představuje po svém již pátém facelitu. Má nové motory, nabízí hybrid a postavená je na platformě TNGA.

Toyota letos ohromuje svými novinkami

Toyota chystá pro své fanoušky na letošní rok bohatou prezentaci klíčových modelů. Už na ženevském autosalonu se ukázal zbrusu nový Auris. A nyní se na New Yorském autosalonu představuje v řadě již pátá generace RAV4. V Evropě se na něj můžeme těšit už na začátku roku 2019!

RAV4 je kompletně předělaný

Japonská automobilka se u této verze, co se týče designu opravdu vyřádila. Designéři se snažili o zbrusu nový vzhled mezigenerační proměny, která nás v redakci opravdu baví! Pro Japonce je totiž dost nezvyklá. Použita zde byla velmi populární šestiúhelníková maska chladiče, (s tou se setkáváme docela často napříč nejrůznějšími továrními značkami, viďte) zvýrazněná lomenými světlomety a robustním nárazníkem s outdoorovým stříbrným lemem vespodu. Oplastované dveře i zadní nárazník dodávají vozu robustní vzhled.

Nově pojatý interiér navazuje na moderní prvky, použité v Aurisu nebo C-HR. Kromě výše umístěné řadicí páky zde najdeme volně stojící multimediální systém o velikosti sedmi palců, nabízející hudební systém o výkonu 800 wattů, hudba se pak bude interiérem linout z jedenácti reproduktorů.

Zdroj foto: caranddriver.com

Nové technologie

Toyota RAV4 je postavená na nové platformě TNGA, zajištující díky optimálnímu těžišti rovnoměrné rozložení hmotnosti. Platforma má tužší konstrukci i kvalitnější ovladatelnost a citlivost při řízení.

Nově jsou použity dva motory, v benzinové verzi se objeví čtyřválec, poháněný buď manuální nebo automatickou převodovkou a hybridní motor o objemu 2,5 litru. Tyto verze budou také k dispozici s pohonem 4×4. U hybridní verze se o pohon zadní nápravy postará elektrický agregát.

Bezpečnost na prvním místě

Toyota se zaměřuje hlavně na bezpečnost posádky a chodců. V novém RAVu nebude chybět druhá generace asistentů “Toyota Safety Sense,” která automaticky zaznamenává chodce a brzdí v krizové situaci, nabídne také adaptivní tempomat, udržuje vozidlo ve svém jízdním pruhu a rozpoznává dopravní značky.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here