Škoda Vision GT na obzoru

0
692
Zdroj foto: carmagazine.co.uk

Škoda Auto Mladá Boleslav momentálně chystá už svoje šesté SUV. Její verzi Škoda Vision GT však evropský trh nebude mít šanci vidět. Je to z celkem prostého důvodu. Asie, konkrétně tedy Čína zaujímá na světovém trhu přední místo. A to nejen v tom automobilovém. Čína v současném stavu je největším odbytištěm  pro Škodu. Jelikož je to země s jinými zvyklostmi, tak se tomu musí přizpůsobit i automobilový průmysl. Pro odbyt v Číně tak jsou navržena speciální auta. V Číně se prodává Rapid, jenž má karoserii sedan. Pak také prodloužený Karoq nebo SUV kupé Kodiaq GT. No, a nyní přibude už zmíněná Škoda Vision GT.

Zdroj foto: carmagazine.co.uk

Už za pár týdnů se ukáže

Tento nejnovější typ bude ukázaný za několik týdnů. Konkrétně se tak stane v červnu na čínském autosalonu v Šen-čenu. Kdo by si v uvozovkách zoufal, že to neuvidí, tak nemusí. Škoda totiž zveřejnila skici. Ty představují podobu připravovaného auta. Škoda uvolnila pouze pár základních faktů. Například bude mít velmi ostré hrany. Dále výraznou příď s úzkými světlomety. Ty navazují na masku chladiče s podobným tvarem jako je u hatchbacku Scala. Zadní koncová světla budou protažená do boků, k tomu výrazný střešní spoiler. Nápis Škoda bude na víku kufru, což je taková novota.

To jsou zatím informace, jenž se dostaly na světlo světa. Z minulých zpráv se však usuzuje, že jde o novou verzi čínského Kamiqu. Kamiq GT však půjde pouze na čínský trh. Evropská a čínská varianta se liší. Čínský typ má kupříkladu starší platformu, jednodušší tvary a je levnější. Evropský styl má výrazný design a ty nejmodernější technické vymoženosti.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here