Vilner dělá z trabantu modernější verze

0
621

Kdo by neznal trabant. Jezdilo s ním celé Československo a potom dlouhá léta ještě samostatné Česko. Jeden z důvodu byl i ten, že na moderní auta v těch dobách nebyly peníze. Dnes už je trabant na silnicích považován za raritu. Avšak existují nadšenci, kteří si ho upravují. Trabanty jsou obvykle vidět na srazech sběratelů a veteránů. Na úpravu tohoto auta se vrhnul i známý bulharský úpravce Vilner. Jedná se o společnost lidí, kteří jsou specialisti převážně na luxusní interiéry. Například i do pracovních aut mohou použít tu nejjemnější kůži. Dokonce má s nimi spojitost i slavný Tom Hanks. A jakou?

Není proč opovrhovat trabantem

Tom Hanks, slavný hollywoodský herec natáčel v Polsku. Vilner mu věnoval Fiat 126p neboli Maluch. Hanks si auto nesmírně oblíbil a tak mu ho upravili a dali. Ovšem trabant je trochu něco jiného než Maluch. Vilner šel upravovat jeden z posledních kusů. O něm se říká, že už tolik nesmrdí jako kdysi. Po roce 1990 totiž výroba přešla na čtyřtaktní motor. Konkrétně je to čtyřlitrový válec  o výkonu 45 koní. Je to typ převzatý z první generace Volkswagenu Polo. Ten je spojený se čtyřstupňovou manuální převodovkou. Ta už má však řazení na zemi a ne na sloupku pod volantem.

Co se týká moderny, tak je zde LED svícení. To už však na přání majitele tohoto konkrétního kusu. Kožená palubní deska má též svoje. Na čalounění Vilner přidal kostkovanou látku. Stejný vzor je posléze na střeše a u středu kol. Také přidali i číslo 21 – oblíbené u majitele.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here