Prodloužené Embéčko bude brzy drandit na silnicích

0
1273
Zdroj foto. garaz.cz

Škoda 1000MB je považována za legendu mezi auty. V Čechách existují stovky nadšenců, kteří z těchto aut staví v uvozovkách nová. Jedním takovým je Jaroslav Valenta. Sám sebe přirovnává k režisérovi. Tento na pohled normální muž žije ve vesnici Suchá u Stebna na Ústecku. Když k němu přijede někdo nezaujatý, tak se asi diví. Na pozemku jeho rodinného domu stojí několik vraků starých škodovek. Jak sám Valenta podotýká, dělá jenom na škodovkách. Existuje teorie, která je však potvrzena. Z koníčku se dá chytrým přeprodáváním velmi dobře vydělat. Škoda 1000MB – tu má taky. Ovšem ke jménu jí přidal ještě velké L.

Jaký je plán?

Tohle auto už se mu do garáže nevejde. Měří 7 metrů a 15 centimetrů. Valenta už kdysi řezal. A to bílou Škodu 105 Limousine. Škoda MB1000, která Valentovi trůní u rodinného domu má sytě oranžovou barvu. Tudíž ji člověk jen tak lehce nepřehlédne, i kdyby šel jenom okolo. Je zářící už na dálku. Sice ještě nemá hotový interiér, ale jinak je auto už na ježdění. U této tzv. přestavby použil lehčí materiály. Hlavně hodně hliníku. Bílý předchůdce předělával půl roku. S touto oranžádou se mazlí už druhý rok. Stěžuje si hlavně na to, že se mu těžko shání určité díly, například i ty nejmenší lišty.

Valenta je sice vyučený elektrikář, nicméně většinu práce si dělá sám. I když mu pomáhají lidé z okolí. Nyní se už jen vlastně čeká na legislativu. Bez ní by vozidlo vyjet nemohlo. Jsou tam dodána varovná světla, světla pro zpátečku či panoramatická skla do zrcátek. Chce být hotový ještě letos v létě. Bílý předchůdce vyšel cca na 120 000 Kč, tady to může být trojnásobek. Až dodělá tento kus, chce pokračovat v dalších.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here