Ministerstvo vnitra chce zatnout tipec kamionům

0
667

Tak možná dojde i na kamiony. To si asi musí říci řidiči s jistou dávkou zadostiučinění. Ministerstvo vnitra přišlo dnes s možností zakázat jízdu kamionům od sobotní půlnoci. To už platí na Slovensku, v Německu a Rakousku – tak proč ne u nás, že? Kromě sobotní půlnoci by to zasáhlo i neděli, a to od deseti hodin večer. Čeká se od toho jedna věc. Měla by se uvolnit odstavná místa pro nákladní auta. V Česku jich totiž chybí až 1500. Momentálně kamiony nesmí jezdit jen v neděli od jedné hodiny odpolední do deseti večer. Za porušení tohoto zákazu mohou řidiči dostat až 5000 Kč pokuty.

A už jsou tu protesty

No jistě. A od koho jiného, než dopravců a samotných řidičů kamionů. Podle nich budou muset být delší dobu na cestách a čekat před hranicemi. Ministerstvo vnitra však kontruje. Podle Adama Rözlera z tohoto ústavu jsou kamiony nyní odstavovány na nevhodných místech. Například v připojovacích pruzích. Pro řidiče je tu jedna úleva. Kamiony končící jízdu na českém území by ji mohli dokončit. Mluvčí sdružení autodopravců Česmad Bohemia Martin Felix z toho nadšený tedy není. Podmínky řidičů se podle něj znatelně zhorší. Ti z Moravy budou muset vyjet už v sobotu odpoledne.

Tím pádem se dle jeho názoru provoz zahustí. Šoféři si však stěžují na svoje zaměstnavatele. Ti je nutí porušovat předpisy. Zákaz jízdy aut nad 7,5 tun se nebude týkat všech. Například nákladní auta převážející zvířata, pohonné hmoty, poštovní zásilky či potraviny jsou z toho venku. Tak jako i dosud.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here