Seat plánuje nové auto každého půl roku!

0
1067
Seat auto
autor foto: carsalsobikes.com

Podle plánů pro nás Seat chystá každého půl roku nový vůz. Španělská automobilka chce tímto způsobem na sebe poukázat a strhnout pozornost. S novým elektromobilem se mu to jistě podaří!

Jaké novinky automobilka chystá?

Seat do roku 2020 plánuje představit každého půl roku nový vůz. Co ji k tomu vede? Nejspíše to, že v roce 2016 zaznamenala nejlepší prodeje a tak chce tento úspěch znovu zopakovat! Loňský rok totiž opět zvýšila své zisky o 21,3%. O tom informoval i Luca de Meo, prezident Seatu na tiskové konferenci. Potvrdil, že rok 2017 byl pro automobilku Seat vrcholový rok, plný rekordů a to díky vyváženého vývoje všech modelů. Podle jeho slov pokrývá automobilka v Evropě všechny důležité segmenty.

První vozy jsou připraveny pro prezentaci

V následujících měsících se fanoušci mohou těšit na nové, velké SUV tarraco, které bude sourozencem škodováckého Kodiaqu. Následovat bude Cupra Ateca, která odstartuje výrobu ryze sportovního vzhledu. Novinky přijdou do prodeje už koncem letošního roku.

autor foto: carsalsobikes.com

Další vozy přijdou příští rok, na začátku roku se ukáže nová generace Leonu a to v podobě kombi ST nebo v pětidvéřovém hatchbacku. Postavený bude na platformě MQB. Díky prodlouženému rozvoru se nafoukne i jeho velikost a tak se zvýší prostor i v kabině. Třídveřová verze s faceliftem zcela z nabídky zmizí. Leon přijde také jako plug-in hybrid, který garantuje dojezd s plně nabitými bateriemi asi 50 kilometrů. Z nabídky bude zcela odstraněn model Toledo.

Elektromobilita v Seatu začíná

První elektromobil ponese název Seat Born a nabídne dojezd 500 kilometrů. Na trh se dostane už v roce 2020. Možná bude také verze se zvýšenou karoserií, která jsou tolik oblíbená u crossoverů. Elektromobily budou mít v sobě například vyspělé prvky konektivity nebo autonomní systém druhé úrovně. Born tak předběhne Mii. Ta měla být Seatem vyrobena jako první ve verzi elektromobilu, v karoserii malého městského vozu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here