Volkswagen Passat je po omlazení připravený k výrobě!

0
1077
Volkswagen Passat
autor foto: leithvwraleigh.com

Na ženevském výstavišti se nám faceliftovaný Volkswagen Passat neukázal, proto jej budeme muset vyhlížet i nadále. Automobilka k nám byla naštěstí shovívavá a ukázala nám vůz na snímcích. Kdy dorazí?

Passat je dlouho očekávanou novinkou

Nejvíce očekávanou novinkou letošního roku je jednoznačně Passat. Šéf automobilky Herbert Diess ve výroční konferenci potvrdil, že je nový vůz připravený ke vstupu na evropský trh. Podle konkrétnějších informací se na něj můžeme u nás, v České republice, těšit na konci letošního roku.

Jde pouze o facelift?

Herbert Diess dále ve svém prohlášení informuje, že se ani po stránce karosářské, ani po stránce motorizační, žádné velké změny nekonají. Budeme se dále moci těšit na tolik oblíbené kombi i terénní Alltrack.

Současný Passat se prodává už 4 roky

Poslední generace Passatu se prodává od listopadu roku 2014. Čtyři roky je proto dost dlouhá doba a nejvyšší čas, aby přišlo omlazení. Nový model bude postavený na platformě MQB, která se bude implementovat do vozů křížem celého koncernu. Zásadní změny se ale neočekávají, ani co se týče agregátů. S největší pravděpodobností se automobilka věnuje spíše spotřebě a tolik omílaných emisím.

Passat je v Evropě nejoblíbenějším vozem

Volkswagen Passat je v Evropě jednoznačně nejlépe prodávaným vozem střední třídy, prodejem předčil třeba Škodu Superb, Ford Mondeo nebo Opel Insignii. Další novinky automobilky se ukážou už příští týden v Pekingu, kde se ukáže mimo jiné i nový Touareg. Už v létě letošního roku si budeme moci naživo prohlédnout novinku pro čínský trh T-Roc, který se v roce 2020 bude prodávat v typu karoserie kabriolet.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here