Safety Car pro F1: bude nejvýkonnější v celé historii formule!

0
1295
Safety car Formule 1, Mercedes
autor foto: topspeed.com

Bezpečnostním vozem formule jedna, jednotně nazývaný Safety car, bude opět Mercedes. Ten si drží doprovod Formule jedna bez přestávky už od roku 1996!

Mercedes-Benz AMG GT R

Automobilka Mercedes-Benz chystá pro letošní závody Formule jedna nejsilnější safety car v dějinách historie. K tomu, aby vůz pokořil své předchůdce, má pod kapotou nadupaný osmiválec o výkonu 430 kW. Ten z nuly na sto vyšplhá za 3,6 sekundy, maximální udávanou rychlost má 318 km/h. Designéři tomuto vozu připisují neuvěřitelnou dynamiku, která byla laděna na slavném Nürburgringu.

Za volantem safety caru usedne opět jeden z nejzkušenějších řidičů, Bern Mayländer. Ten ve svém prohlášení říká, že se na nový firemní vůz opravdu těší. Dále pochválil dynamiku, které připisuje nejlepší vlastnosti a povznáší díky ní vůz o úroveň výše. Řidič se na trati Formule jedna prohání v případě špatného počasí nebo nehody. Parťákem Berna je Richard Darker, který je v neustálém kontaktu s vedením závodu. Jezdec a tým jsou spolu v neustálém kontaktu pomocí dvou iPadů. IPady přinášejí informace o neustálém dění na dráze. Zařízení tak do vozu přináší také možnost bezdrátového připojení k internetu.

autor foto: topspeed.com

Od sériového vozu se tento upravený model pro F1 liší jen poskrovnu. Samozřejmě zde nesmí chybět ochrana proti převrácení, implementovány mu jsou speciální keramické brzdy, zaručující mnohem nižší hmotnost a delší životnost. Auto má nově vyvinutou světelnou střešní lištu, nainstalovanou na střechu tak, aby zajistila minimální aerodynamický odpor.

Jaký vůz zastoupí Medicar car?

Letošní Medicar car, který vyjíždí v případě nehody, je Mercedes-AMG C 63 S. Kromě řidiče je ve voze trojice lékařů, jeden hlavní a dva specialisté, pracující v nemocnicích poblíž konání šampionátu. Tito lékaři mají přehled o tom, jak závodníkovi nejrychleji pomoci.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here