Co nového nabízí BMW M5 Competition?

0
646
bmw m5 competition
Zdroj foto: autoevolution

Dlouho očekávaný super sportovní sedan vyšší střední třídy má pod kapotou 625 koní. Podle automobilky je to svižný parťák s extrémními jízdními vlastnostmi pro každodenní použití!

Luxusní BMW M5 Competition na nákupy i do práce

Pokud nevíte, co si pořídit na rozvoz dětí do školy, s čím jet na nákupy a čím ohromit šéfa, máme pro vás skvělý typ. Všechna kritéria, která od svého nového vozu očekáváte, hravě splňuje BMW M5 Competition!

Vidět jsme ho mohli poprvé už v roce 2017 na výstavní premiéře ve Frankfurtu nad Mohanem. Už tam automobil sklidil řadu úspěšných ohlasů, proto se o jeho prodejnost vážně nebojíme. Vůz nabízí spojení skvělých jízdních vlastností s běžným používáním.

Paket M Competition byl v nabídce pro vozy M5 použit už v předchozí generaci, kdy se vrcholným vozem stalo BMW M5 Competition. Vyrobilo se ho pouze 200 kusů, nabízející vysoký luxus standardní výbavy s neuvěřitelným výkonem 441 kW a 600 koní.

bmw-m5-competition
Zdroj foto: utoevolution

Nejnovější verze BMW M5 Competition nabízí svým zákazníkům vidlicový osmiválec s objemem 4,4 l s výkonem 460 kW a 625 koní, při 6 000 otáčkách za minutu a maximálním točivým momentem 750 N.m, nabízející od 1800 do 5800 otáček za minutu. Nová generace nabízí o 200 otáček za minutu více, než předchozí verze! Čas z nuly na sto nové BMW M5 Competition urazí za 3,3 sekundy.

Motor komunikuje s osmistupňovou samočinnou převodovkou M Steptronic, s možností navolení třech jízdních režimů: hospodárného, sportovního nebo ultra dynamického stylu jízdy. Pro manuální řazení je řidiči k dispozici volič převodovky v pohodě páček na volantu.

Auto má samozřejmě pohon všech kol M xDrive, disponující aktivním zadním M diferenciálem, nabízející režimy 4WD, 4WD sport a 2WD, který pohání zadní nápravu. Seřídit se dají také tlumiče a to v nastavení s vlastnostmi jízdy Comfort, Sport a Sport plus.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here