Volvo používá recyklované plasty do svých vozů

0
439
volvo
Zdroj foto: digitaltrends.com

Automobilka Volvo bude používat do svých nových vozů více než čtvrtinu recyklovaných plastů, jako je například plastová lahev. Chce tak ulehčit životnímu prostředí.

Ekologie v elektroprůmyslu

Každý nový vůz je tvořený z mnoha kilogramů plastů. Automobilka Volvo informovala, že v roce 2025 bude více jak 1/4 plastů v jejich vozech pocházet z recyklovaných zdrojů. Využití tohoto materiálu už naznačila při výrobě speciální verze Volva XC60.

Pro použití recyklovaných plastů v elektroprůmyslu nabádají orgány životního prostředí dlouhou dobu. Až nyní se konečně toto téma dostává do praxe. Využití recyklovaných plastů navíc ušetří finanční prostředky. Výsledný efekt bude nejen ekologický, ale také ekonomický. Recyklace plastů v elektroprůmyslu aktuálně řeší i další automobilky, které hojně využívají například obnošené oblečení pro odhlučnění kabiny vozu od motorové části.

plasty
Recyklované plasty se dají využít téměř všude

Automobilka Volvo u svého speciálního XC60 použila recyklované PET lahve a recyklovanou bavlnu pocházející z odstřižků při výrobě oděvů pro výrobu podlahových koberečků, na výrobu středového tunelu jsou pro změnu použity recyklovaná vlákna plastů z rybářských sítí a námořních lan. Vlákna jsou použita částečně při výrobě sedaček, zvuková izolace je vyrobena ze sedadel starých vozů připravených k likvidaci.

K využití recyklace nejen Volvo – přidávají se další automobilky

O využití recyklovaných vláken hovoří i další automobilky, ale Volvo bylo první, které uvedlo, v jakém rozsahu bude recyklovaný materiál využívat. Německá automobilka BMW například používá pro interiér vozu i3 recyklovaný polyester a PET lahve na přístrojové desce a sedačkách, automobilka Ford používá pro zvukovou izolaci obnošené džíny v modelu Focus. Volvo navíc ve své tiskové zprávě uvedlo, že do konce roku 2019 odstraní ze všech svých areál a akcí jednorázové plasty.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here