Společnost Apple zase pracuje na autonomním voze

0
404
autonomní vůz
Zdroj foto: macblog.sk

Společnost Apple, dále pracuje na svých plánech pro výrobu autonomního vozu. Nyní získala spolupráci s klíčovým člověkem pro dokončení realizace!

Apple už před časem informovala svět o tom, že pracuje na svém autonomním voze. Od té doby však bližší specifikace veřejnosti nenabídla. Až nyní přišla s prohlášením, že na autonomní vůz společnosti Apple skutečně dojde, protože pro jeho vývoj získala spolupráci s klíčovým člověkem!

Vývoj autonomního vozu Apple se řídí správným směrem

Ačkoli se k přesunu významných designérů, konstruktérů a manažerů z automobilek brání automobilky zuby nehty, občas ani dobře situovaná doložka ke smlouvě nebo vysoký plat nezabrání tomu, aby klíčový člověk utekl ke konkurenci. Něco takového se stalo společnosti Apple, které se podařilo získat spolupráci s odborně způsobilým Jamiem waydem. Ten doteď pracoval s přímým konkurentem autonomních vozů, pro společnost Waymo.

Google se svou společností Waymo už dávno jezdí na silnicích. Společnost Apple v tomto oboru dost zmeškala, a než dožene veškerou konkurenci, která své samočinné vozy testuje na silnicích, asi chvilku potrvá, ale díky spolupráci s Waydem se jí to s největší pravděpodobností nakonec podaří.

Apple Titan

Apple svůj systém pro autonomní vozy pojmenovalo názvem Titan. Specialista Waydo byl na své původní pozici ve funkci klíčového inženýra pro testování v centru ve Phoenixu a byl to on, kdo dokázal řídit vůz bez zásahu lidské síly. Důvodem, proč společnost Apple svůj projekt Titan “pozastavila” zatím není jasné. Ale už v roce 2015 avizovala, že jejich autonomní vůz bude poháněný akumulátory, které se dnes běžně používají v elektromobilech, ale technologie, které budou použity zatím k dispozici na trhu nejsou. S největší pravděpodobností to byly právě akumulátory, které opozdily celý projekt. Apple zatím udělalo od roku 2015 velké pokroky ve svých laboratořích, v těch reálných zatím ale zaostává.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here