Vision X bude poháněn pokrokovým hybridním pohonem

0
704
škoda vision X
Zdroj foto: autobild.de

Škoda se chlubí konceptem malého městského crossoveru Vision X. Pod kapotu dostane pokrokový hybridní pohon a další inovativní technologie.

Vision představuje budoucnost nového modelu

Automobilka škoda se nedávno pochlubila novým konceptem Vision X. Tento model rozhodně nepatří mezi cvičné skici designérů a konstruktérů. Jedná se o model, který se brzo dostane do sériové výroby.

Podle tiskové zprávy mladoboleslavské automobilky následuje hned po uvedení na trh Kodiaqu a Karoqu další krok, a to vstup do nového sub-segmentu. To znamená, že už příští rok se budeme moci těšit na nový model, Vision X a to v produkční verzi. Podle designérů bude mít opravdový model totožný vzhled jako koncept, interiér se však od prvního náčrtu může lišit.

škoda vision X
Zdroj foto. autobild.de

Škoda Vision X bude disponovat pokrokovým hybridním motorem

Pohon pro nový Vision X bude kombinovat elektřinu a CNG pro ekologickou i sportovní jízdu. Kombinace pohonu na zemní plyn spolu s elektrickou energií, získanou prostřednictvím rekuperace, zaručuje vozu dosáhnout minimálních emisí, které činí podle automobilky hranici 89 CO2 g/km.

„Ekologická udržitelnost je klíčovou hodnotou značky Škoda. Pionýrská kombinace spojující spalovací motor na CNG s elektrickým pohonem dokáže snížit emise až o 20 %. Dokonce pokud by motor spaloval syntetický plyn nebo bioplyn, byla by uhlíková stopa VISION X nulová.“ říká Christian Stroube, člen představenstva Škoda Auto, odpovědný za oblast Technického vývoje.

Alternativní pohony hýbou mladoboleslavskou automobilkou

Značka Škoda se v současnosti zaměřuje na alternativní pohony, které jsou pro automobilku velkým tématem pro blízkou budoucnost. V současnosti se chystá uvolnit dvě miliardy eur do investičního programu, který bude největším v historii Škody. Cílem těchto investic pak bude uvedení prvního plug-in hybridu značky už v roce 2019.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here