Škoda vyrábí v Indii nový vůz. Představí ho v roce 2020!

0
709
škoda superb
Zdroj foto: thereviewcarspecs.com

Mladoboleslavská automobilka Škoda už v roce 2020 představí první model vozu, který se vyvíjí a vyrábí v Indii. Informuje tak ve své tiskové zprávě.

Indie je pro automobilku Škoda silný trh, hodlá tam nejen prodávat, ale také vyrábět a vyvíjet

Automobilka Škoda posouvá své aktivity do Indie. Cílem je zvýšení a posílení pozice koncernu Volkswagen na tamní trh. Všechny modely vyvíjeny a vyráběny v tamní výrobě, budou vycházet z aktuální platformy MQB. Tato platforma je modulární stavebnicí, umožňující využití do vozů s motorem uloženým napříč. Platforma je už nyní ve verzi, která plní požadavky trhu v Indii od roku 2020.

Platforma MQB má řadu výhod. Díky standardizaci dílů, jejich rozměrů a celkových výrobních procesů vozů, se snižují náklady a zkracuje se doba výroby jednotlivých modelů. Platforma MQB umožňuje flexibilitu při vývoji nových vozů.

Předseda představenstva společnosti Škoda Auto, Bernhard Maier v tiskové zprávě uvádí: “Jsme pevně přesvědčeni o tom, že jsme společně se značkou Volkswagen po roce a půl roku intenzivní práce nalezli vhodný postup, abychom na indický trh uvedli ty správné vozy ve správný čas. První model na nové platformě MQB-A0-IN představíme již v roce 2020. Jsem přesvědčen o tom, že náš projekt India 2.0 bude úspěšný”

Škoda zvyšuje dodávky vozů do Indie každým rokem

Mladoboleslavská automobilka zažívá velký nárůst prodeje svých vozů na indickém trhu. V minulém roce zvýšila prodej o více jak třicet procent oproti předešlému roku a to na 17 tisíc vozů. Na Indickém trhu se prodává Rapid, Octavia, superb a Kodiaq.

Podle šéfa škodovky Mayera jsou kapacity na evropském trhu plně využité, proto musí automobilka dále investovat. Indie se zdá být dobrým cílem. Na celém trhu v loňském roce utržila značka více jak 1,2 milionu korun. Provozy jsou rozmístěny v České republice, Číně, na Slovensku, v Rusku, Alžírsku, Indii, v Kazachstánu a na Ukrajině. Celosvětově zaměstnává více jak 35 tisíc lidí a své vozy prodává do více jak sto zemí.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here