Proč mít v autě kameru!

0
1539

autokamera

A sakra! Stala se Vám autonehoda a zrovna sporná. Pojišťovna se cuká a nechce Vám proplatit náklady na opravu? Dokažte svou nevinu kvalitním záznamem.

Chcete mít v případě dopravní nehody eso v rukávu pro následné dokazování Vaší neviny pro pojišťovnu? Často to bývá dost problém, protože pokud nemáte prokazatelné důkazy, pojišťovny nerady proplácejí škodu nebo přímo totální odpis auta. Takže jak tedy na to? Pořiďte si do auta kameru!

Dnes už tento trend není neobvyklý, kamerový boom už se k nám dostal před několika lety a proto již není problém sehnat autokameru za slušné peníze, které se Vám určitě vrátí v případě, že se doopravdy něco stane.

Takové kamery mají také spoustu výhod. Můžete si záznam z paměťové karty uložit pro případ, že by na Vás chtěl někdo “něco hodit”. Většina kamer začíná odmazávat nejstarší záznamy v případě, že kapacita paměti je zaplněna.

Nicméně, záznam jako důkaz je obecně problematické použít při soudním jednání. Samozřejmě máte právo záznam použít, ale jeho následné schválení je na příslušném soudci či soudkyni

Kameru každopádně nesmíte mít umístěnou v místě zorného pole řidiče, což je nařízení Evropské Unie a samozřejmě je to lepší pro Vaši bezpečnost. Kamera bývá nejčastěji umístěna pevně za zpětným zrcátkem. Pokud se kamera opravdu objeví ve Vašem zorném poli, můžete dostat pokutu ve výši až 2000,-.

Myslete na prevenci a prostudujte si, jakého pokroku již tyhle kamery došly a jak Vám může ještě více pomoci při Vašich cestách. Na trhu je velká spousta, tudíž určitě narazíte na nějakou, která bude Vašim požadavkům odpovídat nejlépe.

Každopádně, abyste nehodám předešli, je nutné také dbát na to, abyste na svou cestu pořádně viděli a proto musíte a zajistit, aby mělo vaše auto pořádná světla. Potom už se budete cítit zase o něco bezpečněji a svou jízdu si ještě více užijete.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here