U nás se dá koupit i nové levnější auto, ovšem pozor na klamavé nabídky

0
839

Mnoho lidí nemá dost peněz na to, aby si mohli koupit drahá až předražená auta. Ovšem na českém trhu jich existuje dost na to, aby se člověk vešel pod 300 000 Kč. Ano, pro někoho je to stále hodně, ovšem nemusí to být právě zmíněná cena, klidně se dá koupit ještě za menší obnos. Lidé často kupují auta v autobazarech. Prostě na nová nemají. To se však mění. Automobilky se tudíž rozhodli zákazníkům nabízet levná auta v jejich pojetí. Masoví výrobci se tím pádem snaží dát co nejvíce aut do nejnižších cen. Pozor však na označení cena již od… To nemusí nutně znamenat, že to auto zákazník koupí opravdu za tyto skutečné peníze.

Pozor na klamavé nabídky

Pokud se tohle objeví, tak to většinou znamená, že si zákazník bude muset ještě něco připlatit. Obvykle je to však za doplňky, ty však nemají vůbec vliv na to, jak auto funguje. Jsou to prostě jen tzv. ozdoby. S cenou je však jasné, že asi nebude mít takovou výbavu jakou mají ta dražší auta. Automobilky kvůli testům Euro NCAP nemohou nějakým způsobem ošidit aktivní a pasivní bezpečnost aut. Na druhé straně však výbavu smrsknou, a to dokonale jen na to nejzákladnější možné. Samozřejmostí není klimatizace, centrální zamykání, audio systém na nějaké slušné úrovni nebo elektrická zadní okénka.

Je dobré si v klidu a důkladně přečíst ceník toho konkrétního auta, o které má zákazník zájem. Potom nebude překvapený co všechno auto nemá. Ceny aut se mění v závislosti na tom, jak si vede konkurence. Různí dealeři nabízejí také výhody. Ovšem musí se vyjednávat.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here