Seznamte se s novinkami ze světa E-Moto

0
1228
Zdroj foto: rulyt.cz

Potřebujete se vyhnout ranním zácpám na cestě do školy nebo do práce? Záleží vám na životním prostředí a chcete přispívat k jeho lepšímu stavu? Chcete cítit dynamiku jízdy na dvou kolech, ale motorka či kolo nejsou pro vás?

Pak jsou pro vás e-mopedy jako stvořené. Navíc můžete úplně zapomenou na řidičský průkaz, registraci či pojištění. Pojďte se s námi podívat na tři novinky v sortimentu výrobce rulyt.cz a určitě si najdete vašeho miláčka.

RACCEWAY E-BABETTA

Favorit, skládačka, eska. To jsou všechno legendy naší cyklistické výroby. Ale co taková Babetta? Babetty jsou nedílnou součástí historie mobility a byla by škoda, kdyby zcela vymřeli.

Seznamte se s novým elektrickým modelem Racceway E-Babetta. Nabízí výkon 250 W (max 500 W), což je dost na to, abyste se na rychlost 25 km/h (bez omezení 35 km/h) dostali za krátký okamžik. Nosnost E-Babetty je 120 kg a její vlastní hmotnost činí 66 kg.

Každý jistě ocení i dálkové ovládání či alarm, které jsou v základní výbavě samozřejmostí. V základě je E-Babetta osazena 12 Ah baterií, kterou však lze snadno vyměnit i za 20 Ah a váš dojezd se z 55 km dostane až na 95 km.

Zdroj foto: rulyt.cz

V případě že by 95 km bylo i tak málo, můžete dojezd navýšit díky klasickým pedálům i „došlapáním“, které je navzdory hmotnosti velmi nenáročné a nepotřebujete k tomu ani svaly profesionálního cyklistu.

Při výletech do přírody, na dálku či za rybařením určitě využijete možnost dokoupit kufr či nosič vašeho zavazadla. Díky větším kolům a špičkově vyladěným tlumičům zvládne tento stroj i náročnější terén jako je hrbolatá polní či lesní cesta.

E-Babettu s kompaktními rozměry můžete klidně “přibalit” i k vaší výbavě karavanu a vydat se tak na krásnou letní dovolenou například po Čechách. Nemusíte mít strach vyrazit E-Babettou i v noci, protože její celodenní svícení je vyřešeno jasnými LED světly, které mají navíc velmi nízkou spotřebu.

Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš, ale E-Babetta toto rčení zcela válcuje. S kultovním názvem přináší špičkový poměr technologií, ceny a výkonu.

RACCEWAY E-FICHTL

Další model, E-Fichtl, skrývá ve svým názvu taky kus historie. Slovo Fichtl je brněnský termín pro moped. S E-Fichtlem si užijete jízdu kdekoliv a kdykoliv budete chtít. Ani koronavirus tento moped nezastaví.

Motor poskytuje výkon 500 W, který je omezen na 250 W, takže o slušné zrychlení z 0 na 25 km/h (bez omezení až 40 km/h) máte postaráno. Při koupi tohoto stroje je potřeba dát si pozor na baterii.

Zdroj foto: rulyt.cz

Model se totiž prodává bez ní. Na výběr tak máte ze tří různých olověných baterií. Zde je důležité si uvědomit, na co budete moped primárně využívat. Při objednávce si můžete vybrat z kapacit: 12 Ah (40 km dojezd), 20 Ah (65 km dojezd) a 30 Ah (120 km dojezd).

Hmotnost mopedu je 88 kg a jeho nosnost činí opět 120 kg, což je stále dost málo na to, aby bylo šlapání oddychem, a ne výkonem světového cyklošampióna.

Je jen na vás, jestli se budete vozit jen vy nebo vezmete na krátkou dobu i druhého pasažéra, E-Fichtl vás zkrátka nezradí. Základní výbavu doplňuje vestavěný box a kufřík na zavazadla. Podvozek je přizpůsoben na těžší terén, aby byl moped vhodný i pro zahrádkáře či myslivce.

RACCEWAY E-MOPED

Další novinkou je E-Moped, který okouzlí nejen jízdními vlastnostmi ale i svým sportovním vzhledem. Stroj pohání 500 W motor (omezený na 250 W), který vás opět vyžene na těch krásných 25 km/h (40 km/h bez omezení) za malý moment.

E-Moped je prodáván také bez baterie, takže je vhodné se zamyslet nad účelem vašich jízd. V nabídce jsou stejné kapacity jako při předchozím modelu, takže 12 Ah (40 km dojezd), 20 Ah (65 km dojezd) a 30 Ah (120 km dojezd). Hmotnost a nosnost jsou taky stejné a to 120 kg a 88 kg.

Zdroj foto: rulyt.cz

Systém podpory šlapání vám bude asistovat i při pohybových problémech, takže je moped vhodný skutečně pro kohokoliv. Prostory na zavazadla jsou standardní výbavou, což jistě ocení pošťáci, kurýři či roznášeči. Správně nastavené tlumiče a velká kola zvládnou jako po másle i obrubníky či rychlý průjezd retardéry.

Pokud zvažujete koupi elektricky poháněného mopedu či babetty, neměli byste zapomenout na helmu a pojištění i když nejsou povinnou výbavou. Stroje jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a pohodlný způsob jízdy si na nich užije skutečně každý. Kompletní nabídka na Rulyt.cz.

 

—————-Komerční článek—————-

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here