Představení Porsche Cayenne Coupé je tady. Pod kapotou má V8

0
556
Zdroj foto: motor1.com

Modernizace nového a stylovějšího Cayenne Coupé je tady. Porsche chce udržet krok s dobou a tak modernizuje své velké SUV pro lepší prodeje značky.

Cayenne Coupé

Nový Cayenne Coupé se na evropský trh dostává právě teď. České ceny zatím neznáme, ale už nyní víme, že v Německu se dá pořídit se šestiválcem už za částku 83 711 euro, co je asi 2,14 milionu korun. Osmiválcové Cayenne Turbo Coupé startuje na částce 146 662 euro, asi 3,75 milionu korun. U každého modelu získá zákazník luxusní, velkou panoramatickou střechu, za příplatek lze dokoupit pevná střecha z karbonu. Na zádi pak najdeme oproti klasickému Cayennu dvojici spoilerů, kdy nižší kousek je umístěný nad světly. Je adaptivní, vysunuje se při rychlosti 90 km/h. Registrační značka je umístěná ze dveří zavazadlového prostoru do zadního nárazníku.

Zdroj foto: motor1.com

Velikost Cayenne Coupé

Protože se jedná o kupé, dostalo nové Porsche celkově nižší úroveň střechy, která přispívá k většímu sklonu předních sloupků i čelního skla. Oproti klasickému Cayennu je linie střechy snížená o 20 mm. Nové jsou i zadní dveře, jinak je tvarovaný zadní blatník a tím narostla celková šířka vozu o osmnáct milimetrů. Objem zavazadlového prostoru činí 625 litrů. Po složení zadních sedaček získáte velikost 1540 litrů.

Zdroj foto: motor1.com

Pohodlné cestování

Do nového kupé se vejdou čtyři cestující. Vepředu jsou nové nastavitelné sportovní sedačky s integrovanými opěrkami hlavy. Vzadu jsou rovněž nová, komfortní sedadla bez příplatku.

O výkon se postarají dva druhy motorů. Slabší verze s přeplňovaným třílitrovým šestiválcem má výkon 250 kW a 340 koní s točivým momentem 450 N.m. Maximálka činí 243 km/h a z nuly na stovku se vyhoupne za šest vteřin, s dodávaným balíčkem Sport Chrono.

Cayenne Turbo Coupé má dvakrát přeplňovaný osmiválec s objemem čtyři litry a výkonem 404 kW s 550 koňmi a točivým momentem 770 N.m. Z nuly na sto se dostane za 3,9 sekundy a maximálka je zastavena na hranici 286 km/h.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here