Po koupi firmy Opel, měla skupina PSA zálusk na Fiat

0
425
Zdroj foto: financialexpress.com

Skupina PSA, jenž pochází z Francie, nemá stále dost. Po koupi firmy Opel se chtěla dohodnout se společností Fiat Chrysler Automobiles. Avšak bohužel jim tzv. sklaplo. Majitel PSA Carlos Tavares žne opravdu velké úspěchy. Firmu vlastně zachránil před bankrotem. Co je ještě jako bonus navíc, tak PSA začala mít výrazné zisky. Podle zákulisních tamtamů se PSA pokoušelo s Fiatem dohodnout, avšak bezúspěšně. Fiatu se totiž nelíbilo, že by se stali více závislými na evropském trhu. Ten je podle nich dosti nejistý. Majitelé firmy FCA navíc nijak netouží po tom, aby je PSA financovala. Analytici však říkají, že by toto partnerství oběma stranám prospělo.

Další plány PSA

PSA nyní údajně hledá další americké výrobce aut. Prý se PSA ohlíží hlavně po značkách Ford a General Motors. U druhého jmenovaného by to však jistě bylo trochu zvláštní, neboť právě od nich PSA koupilo značku Opel. Fiat Chrysler Automobiles už ústy nebohého majitele hledalo partnera. Nynější nástupce Mike Manley se tomu také nijak nebrání, naopak přizvukuje. Jeho vyjádření spočívá hlavně v tom, že chce najít partnera pro oblasti, kde to bude dávat smysl. Neopomíjí, aby se zákazníkům poskytla lepší auta a akcionářům FCA více prostředků. Tak uvidíme, jestli se vize současného šéfa koncernu FCA naplní či zůstane u zbožných přání.

Jak už bylo zmíněné, kooperace mezi PSA a FCA by byla výhodná. Bohužel je vidět, že dohoda nejspíš nebude nikdy možná. Na druhé straně obě společnosti spolupracují ve formě dodávek. Dodávání středně velkých užitkových vozidel zrušily. Nicméně spolu produkují malé dodávky a velké užitkové vozy. Letošní rok ji navíc rozšířili o model Opelu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here