Známe novinky u Nového BMW 2 Gran Coupé!

0
545
Zdroj foto: driversmagazine.com

Nový přírůstek bavorské automobilky BMW je za dveřmi. Značka poodhalila jeho design a konečně i něco o technice. Na co všechno se můžeme u nového dvojkového Grand Coupé těšit?

 Novinky, náhražky, změny, inovace.

Bavorská automobilka na nás chrlí jednu novinku za druhou. Nejen, že se zanedlouho budeme moci těšit na prodej nové jedničky, která ztratí zadní pohon, ale také můžeme začít vyhlížet dvojkové Gran Coupé, které získá zcela novou karosářskou verzi. Vedle kupé se postaví rovněž čtyřdveřová verze, která nahradí kabriolet.

Novinka na sebe nenechá dlouho čekat

Nová řada BMW 2 se na český trh dostane už za rok. Před prodejem se budeme moci těšit na oficiální představení modelu, které proběhne v letošním listopadu. První informace o ohlazení nové řady, přináší předseda představenstva Harald Krüger během výroční tiskové konference.

Zdroj foto: driversmagazine.com

Dost razantně pozměněná technika, co říkáte?

Podle Haralda získá nová dvojková řada zcela novou techniku. BMW řady 2 ztratí zadokolku. Novinka bude stejně jako již avizovaná generace nové řady BMW 1 stát na nejnovější platformě s předním pohonem. Podle vývojářů je totiž těžko soudit, zda klientela těchto modelů dokázala zadní pohon náležitě využít. Navíc bude dvojková řada s tou jedničkovou sdílet i některé technologie.

Podle některých zdrojů můžeme soudit, že k dispozici bude i model xDrive, tedy vůz s pohonem všech čtyř kol. Aleluja! Vrchol modelové nabídky by mohla být zastoupena verzí M235i, stejně tak jako u crossoveru X2 M35i. Tyto motory v sobě ukrývají 300 koní, které bychom určitě ve sportovně střižených kupéčkách ocenili. Na další informace si budeme muset zase nějakou chvilku počkat. Co už je dopředu jasné, je fakt, že se už konečně můžeme těšit na dlouho očekávané BMW 4 Gran Coupé, které bude přímým konkurentem pro GLA od Mercedesu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here