Známe podobu Audi SQ3 díky špionážním fotografiím!

0
627
audi q3
Zdroj foto: motor 1

Německá automobilka Audi testuje na německých silnicích nový model Q3, který se dostane do prodeje během příštího roku. Fotografům se tato novinka povedla zachytit na špionážních snímcích!

Příchod nové Audi Q3 se pomalu blíží

Automobilka už nyní testuje novou Q3, která se má dostat do prodeje už koncem letošního roku. Na špionážních snímcích je patrné, že se pracuje na výrazných změnách. Aby ne, současná Q3 je jedna z nejstarších aut v koncernové nabídce.

Nová generační obměna dá Q3 novou platformu s označením MQB A1, která umožní použití nových motorizací i převodovky. Konstruktéři navíc hovoří o tom, že není vyloučen ani elektromotor.

Na snímcích je jasně vidět, že Audi už nyní připravuje výkonnostní stupeň SQ3. Doložené informace informují o tom, že například zážehový čtyřválec poskytne výkon 300 koní s použitím kooperace s dvouspojkovou převodovkou a náhonem na všechna kola quattro, ve standardním provedení. Automobil dostane také delší rozvor kol, což nabídne mnohem více prostoru v interiéru, nejvíce pak v zadní části vozu.

audi q3
Zdroj foto: motor 1

Audi SQ3 se bude lišit agresivnějším vzhledem

SQ3 dostane například upravený nárazník se sportovním designem a agresivnějšími liniemi. Přepracované jsou také přívody vzduchu. Sportovní packet SQ3 od klasické verze Q3 jednoznačně poznáte díky dvojitým koncovkám výfuku.

Nad očekávanou verzí SQ3 bude pak nejvyšší stupeň v provedení RS Q3, které může mít pod kapotou dle očekávání 2,5 litrový přeplňovaný pětiválec, který se používá například v sedanu RS3.

Kdy si budeme moci novou Audi Q3 koupit?

Běžná verze Q3 se dostane do prodeje koncem letošního roku. Sportovnější verze SQ3 se bude prodávat asi o šest měsíců později. RS Q3 pak dorazí už během začátku roku 2020. Máme se tedy na co těšit!

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here