Testuje se nová Škoda Octavia! Dorazí v roce 2020

0
1174
škoda octavia
Zdroj foto: teslamagazin.sk

Modernizovaná Škoda Octavia už pod silnou vrstvou kamufláže brázdí silnice alpských končin. Do prodeje se dostane už v roce 2020!

Nová Škoda Octavia už v ostrém provozu

Automobilka Škoda už dává zabrat novému modelu Octavie, která se má dostat na trh už v roce 2020. Kamufláží, kterou je Octavia zahalena, sice nedává moc prostoru pro jasnou představu o tom, jak bude vůz vypadat, ale už na první pohled je patrné, že se aktuálně testuje verze kombi. Nová Škoda Octavia – kombi se právě nyní prohání po alpských cestičkách, konkrétně na Grossglockner Hochalpenstrasse. A už na první pohled bylo jasné, že nová Octavia bude oproti stávající verzi mnohem větší!

Octavia bude zase o krůček podobnější Superbu

Nová generace se bude po technické stránce přibližovat současné verzi Superbu. Škoda tak pokračuje v modernizaci svých vozů, jako tomu bylo u přechodu z minulé generace na současně prodávanou Octavii.

Nový design od Kabaně

Nový design Octavie navrhl designér Jozef Kabaň, který v loňském roce začal pracovat pro německou automobilku BMW. Podle dostupných vůz nebude mít “kontroverzní rozdělení předních světlometů.” Bude však postavena na modulární platformě MQB, proto je už nyní jasné, že bude k dostání v karosářské verzi liftback a kombi.

První informace o motorizaci

Podle prvotních informací bude mít nová Octavia k dispozici litrový tříválec, vrcholový agregát bude mít označení RS a podle všeho bude mít výkon 221 kilowatt s 300 koňmi pod kapotou. Modernizace agregátů v mladoboleslavské automobilce pokračuje, proto ani zde nebude výjimka plug-in hybridní verze, která se bude s největší pravděpodobností podobat hybridnímu motoru od Superbu, tedy kombinace spalovacího motoru a elektromotoru. Hybridní motory budou k dispozici pro vybrané vozy Škoda už v příštím roce. Dříve, než se začne prodávat nová generace Octavie, Škoda představí nový model Spacback, nahrazující současné dvě verze Rapidu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here