Nové S60 nebude mít v ceníku jako první Volvo dieselové agregáty

0
536
volvo S60
Zdroj foto: motor1.com

První model automobilky Volvo, který nebude mít v nabídce dieselové motory, je nové S60. Značka bude nadále sázet na benzinové agregáty a elektromotory.

Do prodeje půjde Volvo S60 už začátkem léta

Na nové Volvo S60 se můžeme těšit už začátkem letošního léta, kdy se začne prodávat v sériové výbavě, ovšem tentokrát už bez dieselových motorů. Automobilka Volvo tak bude do budoucna sázet pouze na plug-in hybridy, mild hybridy, čistě elektrifikované motory nebo benzinové agregáty, a to nejen v této modelové řadě, ale do budoucna i u ostatních svých vozů.

Za změny může samozřejmě lavina negativních diskuzí ohledně dieselových agregátů a přísné emisní normy plnící Euro 6. Zároveň pak snižování emisí oxidů dusíků, které chtějí třeba v Německu snížit zákazem vjezdu dieselových vozů do některých částí měst, přičemž první objížďky ve městě hlásí přístavní město Hamburk. Přitom u selektivní-katalytické redukce není dieselový agregát o tolik škodlivější než benzin, navíc je diesel na delších cestách mnohem úspornější. Prodejní trhy dieselových modelů však kvůli hysterii klesají a tak automobilka Volvo řeší tento globální problém po svém. Vylučuje dieselové agregáty z výroby a už v roce 2025 se budeme moci těšit na vozy automobilky Volvo s elektrickým pohonem, kdy každé druhé auto bude mít nějaký ten nádech elektrifikace.

volvo S60
Zdroj foto: motor1.com

K dieselové problematice se vyjadřuje generální ředitel Volvo Cars Håkan Samuelsson, který v tiskové zprávě uvádí, že budoucnost Volva bude čistě elektrická a proto se nebudou věnovat vývoji nových generací dieselových motorů.

Pro novou řadu S60 diesely nebudou vůbec v nabídce a tento trend se velice pravděpodobně záhy dostane i do dalších modelových řad. V roce 2025 má být každé druhé Volvo elektrické. „Postupně se chystáme vyřazovat motorizace se spalovacími agregáty a nahrazovat je hybridními benzínovými variantami, které budeme nabízet jako přechodnou alternativu na naší cestě směrem k totální elektrifikaci.”

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here