Nejrychlejší motorka na světě byla v Praze

0
1014
motocykl dragster
Zdroj foto: cycledrag

Nejrychlejší motocykl na světě, poháněný motorem Puma s neuvěřitelným zrychlením z nuly na 161 km/h za 1,1 sekundy přijel do Prahy. K vidění byl na jubilejních oslavách značky Harley-Davidson!

Dragster s motorem Puma

Nejrychlejší motorka na světě, je poháněna speciálně upraveným motorem Puma s 1 500 koňmi.

Speciálně upravený dragster je držitelem světového rychlostního rekordu už od roku 2016, když se z nuly na 161!!! kilometrů za hodinu dostal za pouhou 1,1 sekundu.

motorka dragster
Zdroj foto: cycledrag

Motorka patří slavnému Ianovi Kingovi

Ian King má na svém kontě již deset vítězství v mistrovství světa Evropy v závodech dragsterů a je držitelem světového rychlostního rekordu v jízdě na motocyklu. Nejrychlejší motorku světa pohání neuvěřitelných 1 102 kW a 1 500 koní. Například hranici 400 km/h pokoří za 5,9 sekundy.

Motor není poháněný benzinem!

Z rychlostí, kterých tento motocykl je schopný pokořit, se tají dech, stejně tak jako jejich nejrychlejší dosažení. Aby toho byl motor vůbec schopen, není poháněn běžnými palivy, ale nitromethanem. Jde o vysoce výbušné palivo, speciálně vyvinuté pro dragstery. Za minutu motor spotřebuje kolem 43 litrů a za každou sekundu spotřebuje 430 litrů vzduchu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here