Opel Insignia GSi sports Tourer představuje svou druhou designovou variantu

0
984
Opel Insignia GSi
autor fotografie: media.opel.com

Již v červenci letošního roku nám Opel odhalil první verzi pro model Insignia GSi, který vyšel na světlo světa díky několika snímkům a doplňujícími informacemi o designu, technice a základní výbavě včetně příplatkové verze. A už tu máme další informace, týkající se novinky v podobě turbodieselu!

Druhá karosářská varianta pro turbodiesel

Opel navazuje na první zmínky o sportovně laděné Insignii GSi Sports Tourer kombi, která nabízí vznětový dvoulitr BiTurbo. K dostání bude verze o výkonu 154 kW 210 koní s točivým momentem 480 N. m. Akcelerace z 0 na 100 km/h je za pouhých 7,9 sec. a maximální rychlost činí 231 km/h. Udávaná kombinovaná spotřeba výrobcem je 7,3 litru na 100 km.

I milovníci benzinu si přijdou na své

Pokud upřednostňujete benzinovou verzi, pak vás jistě zaujme Insignia GSi Sports Tourer s přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem o výkonu 191 kW 260 koní s točivým momentem 400 N. m v rozmezí d 2500 do 4000 min,-1 zrychlením z 0 na 100 km/h za 7,5 ses. a maximální udávanou rychlostí 245 km/h. Průměrná spotřeba na 100 km činí 8,7 litru.

autor fotografie: media.opel.com

Bohatá základní výbava

Ať už si vyberete benzinovou, nebo naftovou verzi, standardem základní výbavy je osmistupňová automatická převodovka s možností řazení pomocí páček umístěných pod volantem. Volit můžete z režimu běžného, nebo sportovního převodu.

Vedle automatické převodovky získáte také pohon všech kol s unikátními lamelovými spojkami v zadní části nápravy, které zamezují nedotáčivost vozu. Dvacetipalcová kola z lehkých slitin umocňují sportovní zhled vozu, stejně tak jako nižší posed podvozku o 10 centimetrů.

Pohled na novou Insignii GSi nás opravdu baví. Nově tvarované nárazníky a dynamické linie vedoucí od přídi vozu, po celé délce až k zadním světlometům dodávají vozu elegantní sportovní nádech, lehce přecházející do interiéru, který se podepisuje zejména u kůží obšitých sportovních sedadel. Potěší multifunkční sportovní volant i hliníkové pedály.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here