Pozor! Limitovaná edice! Fabia Edition R5: Tu musíte mít

0
1155
Škoda Fabia R5
autor fotografie: auto.cz

Na počest pro Škodu nejúspěšnějšího roku v motosportu se chystá limitovaná edice Fabia s názvem Škoda Fabia Edition R5!

Závodně nejúspěšnější rok se musí náležitě oslavit

A jak jinak, než limitovanou edicí tolik úspěšné Fabie. Pořiďte si jednu ze třinácti set kusů zážehové čtrnáctistovky o výkonu 92 kW a 121 koňmi se samočinnou sedmistupňovou převodovkou DSG. S tímto vyladěným kusem vyšplháte z nuly na stovku za 8,8 sekundy a omezovač se zastaví až na 203 km/h.

Čtyřválcové motory se už přitom u Škody Fabie nepoužívají. Posledního zástupce čtyřválcového motoru v podobě 1,2 TSI nahradil tříválec a nyní chystá automobilka výjimku, nasadit čtyřválec právě do námi zmiňované R5. Ne nadarmo se říká: “když už, tak už.” Agregát totiž začne postupně nahrazovat patnáctistovka, kterou automobilka v současné chvíli používá u Karoqu.

autor fotografie: auto.cz

Oficiální design z Monte Carla

Nezaměnitelná bílá barva s černou střechou a sedmnáctipalcovými koly vyrobené z lehkých slitin si můžete vybrat v barvě bílé, černé a nepřehlédnutelné zelené. Nezapomnělo se ani na přepracované sportovní koncovky výfuku. Design vozu pochází z provedení Monte Carlo, proto si zákazníci mohou dopřát stejnou image, jako mají jejich oblíbení závodní jezdci.

Použitý sportovní podvozek se sníženou výškou a tužší tlumiče jsou spolu s klikovou nápravou a vlečnými rameny znát na chování vozu už po několika metrech svezení.  Sportovní paket, který je použitý v interiéru nabízí například tříramenný sportovní volant i nové sportovní sedačky.

Rozšířená standardní výbava

Aby toho nebylo málo, Škoda nabízí v limitované edici pro Fabii rozšířenou standardní výbavu, která nezapomíná na bezklíčové ovládání, vyhřívaná přední sedadla, parkovací zadní kameru, automatickou klimatizaci, navigaci Amundsen či světelné a dešťové senzory nebo adaptivní tempomat.

I když se vyrobí na 1 300 kusů, pro Českou republiku je vyhrazeno pouze 200 kusů. Přitom se Fabia Edition R5 objeví celkem na jedna a dvaceti trhů světa.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here