Začíná se testovat nový Volkswagen Jetta

0
1225
vokswagen jetta
autor fotografie: vw.com

Volkswagen na nás chrlí jeden facelift za druhým, proto je nejvyšší čas, aby nám konečně představil novou Jettu. Jak bude vypadat a co už o ní v současné chvíli víme?

Trumfne prodejem Jetta nejpopulárnější Golf?

Nejprodávanější vůz je pro Volkswagen jednoznačně Golf. Uznávaný hatschback je doprovázený také sedanem, pojmenovaným Jetta. Nyní se pro nás chystá novinka, která se právě v těchto chvílích, pečlivě maskovaná, prohání ulicemi. Nová generace proto na sebe nenechá dlouho čekat a ukáže se ve své plné kráse už v lednu 2018 na detroitském autosalonu. Volkswagen uvolnil několik informací, které nám novou Jettu mají představit.

autor fotografie: vw.com

Facelift vystřídá svého předchůdce, který je na trhu k dostání už od roku 2010. Podle nejpravděpodobnějších odhadů bude postavena na platformě MQB, která se používá napříč veškeré koncernové nabídky.

Design vozu se nikterak nezmění, pořád se bude jednat o typický sedan, který byl veřejnosti představen v podobě nákresu i na fotografiích maskovaných zkušebních vozů. Design nové Jetty bude zapadat to typického konceptu vozů Volkswagen, který je pro automobilku nezaměnitelný. Ostré rysy, protáhlé světlomety a elegantní čelní maska bude zřejmě inspirována nejnovějšími modely Passatu a Arteonu, zadní část pak připisuje vzhled spíše k Audi A3 sedan.

Změna v centimetrech i výbavě

Nový Volkswagen Jetta, jak je v současnosti zvykem, povyrostl o několik centimetrů. Do délky vyrostl o více jak čtyři centimetry a protažený rozvor je větší o více jak tři centimetry.

V příplatkové výbavě si můžeme přiobjednat například digitální přístrojový štít, adaptivní tempomat, a pro vyznavače hudebních kulis pak hudební systém Fender. Funkce Stop & go by podle nás měla být implementována již do základní výbavy.

Volkswagen prozradil, že by se Jetta měla prohánět s motory přeplňované benzinové čtrnáctistovky a slušným výkonem kolem 110 kW. Na výběr bude šestistupňový manuál i osmistupňová automatická převodovka.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here