“Nová” Jawa 350 OHC Special

0
1894
Jawa 350 OHC Special motocykl
autor foto: jawa.eu

Je nejvyšší čas, představit svým fanouškům nové modely pro letošní rok. Co se takhle vrátit v čase a pořídit si moderní motocykl v designu z doby padesátých a šedesátých let, minulého století?

Tak přesně s takovým nápadem přišla společnost Jawa, která v letošním roce rozšířila svou nabídku o nový model, který svým vzhledem připomíná motocykly právě z doby padesátých a šedesátých let, minulého století.

Společnost už za sebou má jeden motocykl, a to s názvem 350 OHC, který připomíná svým designem motocykly z doby sedmdesátých a osmdesátých let minulého století, v kombinaci s moderní a osvědčenou technologií čínských motorek Shineray, které jsou na evropském trhu nabízeny pod nejrůznějšími zvučnými značkami.

První výstavní premiéra letos v březnu

Jawa 350 OHC Special si užívala svou výstavní premiéru na letošní výstavě Motocykl v Praze Holešovicích v polovině března. Motocykl jde přesně po stopách modelu 350 OHC, jehož základem je model Shineray XY400. Odlišuje se kapotáží, kryjící motor a značkou.

Café Racer jak má být

Jawa 350 OHC Special připomíná závodní motorky z padesátých a šedesátých let. Základ motorek 350 OHC a 350 OHC Special je v obou případech kolébkový rám, tvořený z ocelových trubek. V rámu je také uložený vzduchem chlazený jednoválec s rozvodem OHC s objemem 397,2 ccm. Výkon motorky je 20,4 kW při 6 500 otáčkách za minutu a točivým momentem 30,6 N.m. při 5 000 otáčkách za minutu, řízený pětistupňovou převodovkou. 350 OHC Special má elektrický startér. Postavená je na osmnáctipalcových kolech, kdežto model 350 OHC je postavený na vpředu devatenáctipalcovém a vzadu osmnáctipalcovém kole.

Rozdíl mezi dvěma motorkami není pouze ve vzhledu, umístěním výfuku, rozměrech kol, váhou, umístěním stoupaček nebo palivové nádrže. Je zde rozdíl také v usazení jezdce, který je v sedle na 350 OHC Special posazený do sportovní pozice.

O brzdový systém se starají 320 mm kotoučové brzdy vepřed, vzadu pak 240 mm. Doplněný systémem ABS. Jawa 350 Special disponuje pohotovostní hmotností 167 kg. Koupit si ji můžete za cenu 119 900 korun.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here