Mercedes třídy C nám omládl! Změn si ale moc nevšimneme.

0
470
mercedes benz c
zdroj foto: thedrive.com

Mercedes se pustil do omlazovací kúry třídy C. Designu se však příliš nedotkla. Změny se týkají především u motorizací.

Mercedes-benz třídy C byl navenek upraven pouze nepatrně. Nový vzhled dostaly diodové světlomety a trochu upraveny jsou i plastové díly. Čelní maska je upravena podle výbavového stupně, stejně jako tomu bylo u předešlé verze.

V interiéru je upravená palubní deska, která je u vyšších výbav nahrazená přístrojem s displejem s několika možnostmi zobrazení. Upravený byl také multifunkční volant. Tlačítka jsou nahrazena dotykovými ploškami a je sem vměstnán také tempomat.

Pohodlí na prvním místě

Nové céčko se kromě malých designových úprav zaměřil také na pohodlí posádky. Skvěle propracované detaily v interiéru působí velmi luxusně. Dobře propracovaný podvozek zajistí dynamickou a velmi pohodlnou jízdu i na nezpevněné komunikaci především díky kultivovanému odpružení s pneumatickým systémem Airmatic.

mercedes benz c
Zdroj foto: thedrive.com

Mercedes – Ekologická třída C

Modernizace třídy C se zaměřila na ekologické pojetí vozů. Novinky a modernizace se týkají především emisí e efektivitě. Například benzinové agregáty jsou nově vybaveny filtry pevných částic. Nově přibyl motor s obsahem 1.5. Celkový výkon motoru dosahuje 135 kW. Motor je zapojen do 48 V mild-hybridní sestavy s elektromotorem 10 kW/160 N.m. který při přidání plynu dodá motoru skvělou akceleraci.

Dieselový agregát 2.0 OM 654 automobilka používá už dva roky, nově se objevil i v Céčku v doprovodu dvojitě přeplňované verze 300d s výkonem 180 kW. K dispozici je také obsah 1.6 s výkonem 90 nebo 118 kW. Všechny varianty pak mají hliníkový blok s chemicky nanesenou kluznou vrstvou válců Nanoslide. Originální tvar písku má ostrou hranu u spalovacího prostoru. Nový tvar zajistí soudržnější tvar plamene a tím snižuje emise oxidů dusíku.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here