Hybridní Polestar 1 jde do sériové výroby

0
457
Zdroj foto: autocar.co.uk

Dříve, než vypukne sériová výroba, vznikne pouhých 34 prototypů vozů Polestar 1. Na těchto modelech automobilka vychytá poslední nedostatky!

Polestar pod křídly Volva

První hybridní Polestar 1, který je pod ochrannými křídly automobilky Volvo, půjde do výroby. Jak prozradil generální ředitel Thomas Ingenlath, první model značky už sjíždí z výrobní linky. Prvních čtyřiatřicet modelů vznikne ve švédském Göteborgu. Klasická sériová výroba pak bude probíhat v nově vzniklém čínském závodě.

První zájemci si mohou svůj vůz sestavit pomocí on-line konfigurátoru, který je zatím s omezenými možnostmi. Hybridní vůz vyjde na 155 000 euro, v přepočtu za něj zaplatíme asi čtyři miliony korun. „První prototypy pomohou našim inženýrům vyladit vše do posledního detailu. Chceme, aby bylo vše perfektní, až v polovině příštího roku odstartujeme sériovou produkci,” říká Ingenlath.

Přísné testy pomohly k neuvěřitelným výsledkům

Vývoj tohoto vozu prošel neuvěřitelně přísnými podmínkami. Akumulátory se mimo jiné testovaly v minus osmadvaceti stupních, kde dostaly zabrat také části pohonného ústrojí. Výsledky tvrdé dřiny konstruktérů Polestar 1 jsou ohromující a šéf jedním dechem dodává, že si auto získá majitele nejen díky fascinujícímu vzhledu, ale také díky jedinečným jízdním vlastnostem.

Zdroj foto: autocar.co.uk

O Polestar 1 je velký zájem

Nejdříve chtěla značka Polestar nabídnout svou “jedničku” do dvanácti zemí. Díky velkému zájmu ze strany zákazníků se nakonec vedení rozhodlo auto nabídku ještě rozšířit. Celkem by se každý rok mělo vyrobit na pět set kusů, zájem už je celkem o šest tisíc modelů.

Polestar 1 je pouze plug-in hybrid

O tom, že model Polestar 1 bude výhradně ve verzi plug-in hybrid, se ví od samého počátku tohoto projektu. Koncem roku 2019 se odstartuje výroba modelu Polestar 2, malého sedanu, který bude přímým konkurentem Tesla Modelu 3 a v dalších letech se plánuje výroba kabrioletu nebo malého SUV. Tyto modely už budou výhradně ve verzi elektromobily a mají se stát technologickou špičkou automobilky Volvo.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here