Honda Super Cup C125: Novinka s nádechem historie

0
1021
honda super cup 125
Zdroj foto: advrider

Honda upravila první model Super Cub C100 a nazvala ji Hondou Super Cup C125. Půjde o novou kapitolu nejoblíbenějšího motocyklu na světě.

Honda Super Cup C125 je postavený na vlnách nostalgie

První motocykl s označením Super Cup C100 vyjel ze sériové výroby už v roce 1958, kdy slavila desáté výročí od založení značky. Za šedesát let později, tedy minulý rok, byl vyroben jubilejní 100 miliontý Super Cub. Toto číslo dalo stroji punc nejprodávanějšího motorového vozidla na světě.

Design si zachoval po celou dobu své existence, jak dokládají historické fotografie přímo od Hondy. První motocykly měly drátěná kola. Novinka, která nyní míří na evropský trh bude mít paprsková sedmnáctipalcová kola s bezdušovými pneumatikami o rozměru rozměr 70/90-17 vpředu a 80/90-17 vzadu a další vychytávky, které jezdci zajistí nevšední zážitky z každé jízdy.

Modernizovaná technologie

Honda Super Cup C125 má celkovou délku 1 915 milimetrů, šířku 720 milimetrů a výšku 1 000 milimetrů. Rozvor kol je 1 245 milimetrů. Pohotovostní váha je 109 kg. Jezdec sedí v sedle ve výšce 790 milimetrů. O dynamickou jízdu se postará modernizovaný podvozek, který má vepředu teleskopickou vidlici se zdvihem 100 milimetrů, vzadu jsou použity rovnou dva tlumiče se zdvihem 84 milimetrů. Přední kolo brzdí kotoučová brzda se průměrem 220 milimetrů s jednopístkovým třmenem. Vzadu je bubnová brzda s průměrem 130 milimetrů.

honda super cup 125
Zdroj foto: advrider

Vzhled si Honda Super Cup C125 zachovala velmi podobný jako u historického modelu, změny však nastaly v oblasti techniky. Pod páteřovým ocelovým rámem je zavěšen super moderní vzduchem chlazený dvouventilový SOHC motor s objemem 125 ccm. Ten má navíc elektronicky vstřikované palivo. Výkon motoru je 7,1 kW s 9,6 koňmi při 7 500 otáčkách za minutu a točivým momentem 10,4 N.m při 5 000 otáčkách za minutu. Spotřeba paliva se podle výrobce má pohybovat kolem 1,5 litru benzinu n a 100 km, nádrž má obsah 3,7 litrů.

Hlučnost motoru byla snížena šikmými primárními ozubenými koly a přesnějšími radiálními ložisky klikové hřídele. Modernizací prošly také bubny řazení. Ty jsou nově osazeny ložisky. Díky nim dochází k plynulejšímu řazení, rameno řazení je opatřeno gumou, která snižuje rázy řazení. Motor pohání čtyřstupňová převodovka. Řazení je ovládáno automatickou odstředivou spojkou, proto zde není potřeba spojková páka na řídítkách.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here