Nový design pro Yamahu MT-07

0
707
Yamaha MT-07
Zdroj foto: yamahamotorsports.com

Pro společnost Yamaha je model MT-07 jeden z nejlépe prodávaných motocyklů v dlouhé historii značky, a proto není divu, že se letos maličko obměnil její design. Jak se vám facelift líbí?

Po čtyřech letech nový vzhled

Yamaha MT-07 se vyrábí už čtyři roky. U motorek je stejně tak jako u aut čtvrtý rok vhodný pro drobné faceliftové změny a samozřejmě modernizaci technologií. Úpravami si prošla právě MT-07.

Společnost si svůj nejprodávanější model musí hýčkat. Za čtyři roky se prodalo více jak devadesát tisíc kusů. Tyto čísla řadí motorku mezi nejprodávanější stroj v celé historii značky. MT-07 má nový design, podvozek i pozici pro jezdce.

Zdroj foto: bennetts.co.uk

Moderní pojetí s agresivními liniemi ozvláštněné o výfukové potrubí v barvě mědi nás hodně baví. Motorka se dočkala také zbrusu nové palivové nádrže a bočních panelů. Těmito doplňky se přibližuje ke svým větším členům značky.

Pro lepší jízdní vlastnosti jí konstruktéři přichystali lepší přední i zadní odpružení, kde se dá seřídit jak předpětí, tak odskok. Vlastním nastavením si zajistíte dokonalou stopu na nezpevněném povrchu i při rychlejším vjezdu do prudší zatáčky.

Yamaha MT-07 nabízí lepší motorizaci

Fanoušky Yamahy potěší nová motorizace. O pohon se postará řadový dvouválec, samozřejmě chlazený kapalinou. Výkon 689 ccm nabízí výkon 55 kW a skoro 75 koňských sil při 9 tis otáčkách za minutu a točivým momentem 68 N.m. Motorka je poháněná šestistupňovou převodovkou, její síla žene kupředu zadní kolo.

Zdroj foto: bennetts.co.uk

Motorce jsou nazuty pneumatiky o velikosti 120/70 ZR 17 M/C(58W) vepředu a vzadu pak 180/55 ZR 17 M/C(73W). Pohotovostní váha motorky je 182 kilo, brzdí se pomocí kotoučů v průměru 282 milimetrů vepředu a v zadní části pak kolo zabrzdí 245 milimetrový kotouč.

A jaké má stroj míry? Modelka to sice není, ale se svým rozvorem kol 1 400 milimetrů a celkovou délkou 2 085 milimetrů se může pyšnit šířkou 745 milimetrů a výškou 1 090 milimetrů. Nově posazené sedlo do výšky 805 milimetrů zajistí perfektní manipulaci se strojem.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here