Mercedes-Benz představuje novou třídu S

0
456
Mercedes Benz třída S sedan
Zdroj foto: caradvice.com.au

Těšíte se na zbrusu novou třídu S od Mercedesu, která bude poháněna čistě elektrickým pohonem a utvoří vrchol nabídky EQ? Už za dva roky se dostane do výroby!

Mercedes-Benz zná termín výroby svého elektromobilu

Mercedes-Benz svou elektrickou rodinku nazývá zkratkou EQ a chce jí nechat rozrůst o sedan, poháněný pouze bateriemi. Samozřejmě nepůjde o žádné ořezávátko, ale o kousek, který ze všech úhlů pohledu nabídne posádce nejvyšší možný komfort a samozřejmě luxus, který automobilka ve svých vrcholových verzích svým klientům nabízí.

Ve své oficiální zprávě automobilka uvedla, že se nový elektromobil bude svými vlastnostmi podobat úrovni třídy S. Možná proto před časem nechal Mercedes zaregistrovat novou značku EQ S. Asi tedy (ne)víme jeho oficiální název!

Zdroj foto: caradvice.com.au

V nedávné době se v jednom z rozhovorů nechal Michael Kelz slyšet, že automobilka chystá vůz, který bude označovat za naprostý vrchol nabídky. Dále prozradil, že díky elektrickému pohonu budou moci designéři ubrat na přední i zadní straně vozu převis, a tak vznikne velmi působivý model, překypující už na první pohled nevídaným luxusem.

Koncept automobilu je už postavený

Automobilka má již k dispozici první koncept, se kterým je s největší pravděpodobností hodně spokojená. Do sériové výroby se podle Kelzových slov mohl elektromobil dostat už v roce 2020, nejpozději však do roku 2022.

Mercedes chystá novinky i u modelu CLS

Kromě nového modelu se můžeme také těšit na třetí generaci CLS, která díky svému novému konceptu pojme také plug-in hybridní motory a nasazení platformy MRA. Mercedes se zatím tímto směrem ubírat nebude, ale už myslí na budoucnost, která dříve nebo později podle přání zákazníků usnadní přechod z klasických agregátů na modernější prototypy. V současnosti se dá CLS zakoupit jen jako mild-hybrid.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here