Co slibuje kalendář novinek Fordu pro letošní rok?

0
848
znak ford
autor fotografie: bahrainthisweek.com

Americká automobilka Ford láká své fanoušky jedenácti připravovanými novinkami pro letošní rok. Těšit se můžeme na modernizovaný sportovní vůz a mnoho dalšího!

V minulých letech se Ford soustředil na jiné regiony, letos ovšem plánovaně cílí na evropský trh. Těšit se můžeme na jedenáct novinek. Které to jsou?

Dlouho očekávaný Focus

Nejdůležitější a nejvíce očekávanou novinkou je bezpochyby již čtvrtá generace kompaktního vozu Focus. Už v březnu se můžeme těšit na její oficiální představení na ženevském autosalonu, pro český trh bude k mání od června. V oficiálních zprávách toho automobilka ještě moc neprozradila, design však vychází z menší Fiesty. Určitě pak musíme počítat s vyšší úrovní luxusu.

Inovované užitkové vozy

Hned v červnu nám Ford vedle Focusu představí nové užitkové modely Transit, nabízené s novým zážehovým tříválcem 1.0 EcoBoost nebo turbodiesel 1.5 TDCi, Tourneo Courier bude nabízen se vznětovým čtyřválcem 1.5 EcoBlue, s možností výběru i osmistupňového automatu a Transit/Tourneo Connect poskytne sedmimístnou variantu s výbavou na úrovni osobních aut, k dispozici bude také adaptivní tempomat, předkolizní bezpečnostní systém s detekcí chodců, samočinného vyrovnávání bočního větru i aktivní parkovací asistent. Už v březnu se ale můžeme čekat na modernizovaný Tourneo Custom!

Nejmenší Káčko

Během letošního léta se na českém trhu objeví hatchback Ka+, s alternativou oplastované verze Active. Jde o malé SUV a verzi Active si můžeme koupit od dubna také u modelu Fiesta.

V lednu se u nás začalo oficiálně prodávat malé SUV EcoSport a už nám je nabízená také nová, modernizovaná verze Mustangu s aktivním podvozkem s tlumiči MagneRide a desetistupňovým automatem. V srpnu pak americká automobilka chystá prodej Mustangu Bullitt.

Během letošního dubna ještě přibude oficiální prodej nové Fiesty ST s tříválcovým motorem hot hatch o výkonu 147 kW a dočkáme se také osvěžené verze velkého SUV Edge.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here