Známe cenu sportovní Škody Fabie edition R5

0
1041
škoda fabia R5
autor fotografie: tomhyan.cz

Konečně byla zveřejněna dlouho očekávaná cena limitované Škody Fabie edition R5, oslavující úspěchy značky ve WRC2. Za limitovanou edici si dle očekávání připlatíme.

Škoda Fabia edition R5 se v loňském roce skloňovala snad ve všech pádech, informovali jsme vás o jejím výkonu, proč vznikla a čím byla inspirována, ale to nejhlavnější nám mladoboleslavská automobilka prozradila až nyní. Cenu.

Škoda Fabia edition R5 nabízí svým novým majitelům vyhřívaná přední sedadla, zadní parkovací kameru, šest airbagů, automatickou klimatizaci, bezklíčkové odemykání a startování KESSY a infotainment Amundsen s navigací, elektrické ovládání oken vepředu i vzadu, světelný a dešťový senzor nebo adaptivní tempomat a mnoho dalšího.

O fantastickou jízdu se postará obutí do sedmnáctipalcových litých kol, sportovní podvozek a tříramenný sportovní volant s červeným prošíváním.

Fabia edition R5 dostala jako jediná Fabie čtrnáctistovkový motor TSI o výkonu 92 kW s točivým momentem 200 N.m., poháněný výhradně sedmistupňovou převodovkou DSG. Z nuly na sto se dostane za 8,8 sekundy a maximální dosaženou rychlost výrobce udává 203 km/h. To dělá z limitované edice nejrychlejší trojkovou Fabii v historii.

Co dodat? Ještě tu cenu. Fabia edition R5 začíná na částce 474 900 korun. K základní ceně si můžete zakoupit například záruku Mobilita Plus od dvou 2 000 do 8000 nebo předplacený servis od 14 900 do 59 490 korun. Další příplatková výbava u této verze není. Edice je limitovaná prodejem na 1 300 kusů a se skladovými vozy se s největší pravděpodobností nepočítá.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here