Honda Crosstourer: ideální motorka na dovolenou

0
1072
Honda Crosstourer
autor fotografie: honda.cz

Chystáte se na dovolenou s motorkou? Ideálním společníkem vám bude Honda Crosstourer, nabízející pohodlnou jízdu, mnoho odkládacího prostoru i povedený design.

Doba dovolených se už blíží a tak se v redakci poohlížíme po přátelských motorkách, které nám budou skvělými parťáky jak na silnicích a dálnicích, ale i na nezpevněném terénu. Taková motorka musí zajistit to, abychom se na ní za každé situace cítili dobře. Zvládne to i tahle vzhledově povedená Honda Crosstourer?

Motorka s intuicí

Žádná jiná motorka nemyslí tak intuitivně, jako právě Honda Crosstourer. Zamilují si ji všichni. Motor reaguje v čase, podvozek zajišťuje pohodlnou jízdu, takže i po dlouhých tratích na polních cestách nebudeme ze stroje slézat jako naklepaný řízek.

Navíc si motorku můžete upravit dle své váhy tak, aby dokonale vyhladila silnici. Tento typ motorek si kupují chytří lidé. Pročtěte si pečlivě manuál o nastavování podvozku a váš stroj bude bezkonkurenční. Honda Crosstourer vám zajistí pohodlí, pocit jistoty i v zatáčkách, ani ostřejší jízda na úzkých silnicích ji nevyvede z míry.

Pohotovostní váha 275 kilogramů nikterak nebrání nadupanému čtyřválci v akceleraci. Naopak. Nástup je lineární, od pěti do osmi tisíc otáček je zásobárnou obrovské síly, vibrací i emocí. A ani moc nežere. V úzkých zatáčkách je mrštnější než kterákoli konkurence a lépe koresponduje silnici, například oproti obdobnému stylu motorky Versys nebo Guzzi.

Upoutá vzhledem i obtěžkána úložnými prostory

Motorka musí lahodit také oku. Nikterak tomu není ani u námi testované Hondy Crosstourer, která zaujme především svým atypickým světlem, robustní vidlicí a celkovou elegantní siluetou. Dostatečně velká clona ochrání jezdce před větrem. Celkem povedený je i přehledný displej s budíky v moderním vzhledu. O výkon se postará čtyřválec o výkonu 129 koní. Motorka disponuje běžnými bezpečnostními asistenty jako je ABS, vypínatelná kontrola trakce nebo sekundární převod bezúdržbovým kardanem. Zákazníci mají k dispozici také dvojspojkovou převodovku se dvěma módy, automatickým a manuálním v normálním či sportovním režimu.

 

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here