BMW testuje novou X7. Máme fotky!

0
576
BMW X7
Zdroj foto: gaadiwaadi

Největší a nejluxusnější SUV německé automobilky BMW X7 se právě nyní prohání ulicemi a my máme jeho fotky. Vůz, který nabídne až sedm míst k sezení, se po omlazení objeví již velmi brzy.

BMW X7 odhalena na špionážních fotkách

Ačkoli se automobilka BMW chystá ukázat světu své největší SUV až koncem letošního roku, už nyní jsou k dispozici fotky ze špionážní akce. Karoserie zůstává navzdory plnohodnotnému testování kompletně zakryta pod vrstvou kamufláže, ale už nyní jsou patrné určité designové prvky. Navíc už BMW odhalilo celou řadu informací, týkající se této připravované novinky.

BMW-X7
Zdroj foto: gadiwaadi

Informace o motorizaci

Automobilka se už nyní pochlubila výčtem motorizace. Ta bude vycházet ze sedmičkové řady, s níž nová X7 sdílí plaftormu CLAR. K dispozici budou převážně třílitrové motory jak v benzinu pod označením xDrive40i s výkonem 240 kW, tak v dieselu, s označením xDrive50i s výkonem 195 kW. Nejsilnější motor bude přeplňovaný 4,4 litrový osmiválec M5, který se plánuje pro rok 2019. Plánovaný je také plug-in hybridní motor s dvoulitrovým čtyřválcem a elektromotorem, zabudovaným do převodovky. Všechny motory budou komunikovat prostřednictvím samočinné osmistupňové převodovky a pohonem všech kol.

Design bude podle informací vycházet z již ukázaného loňského konceptu X7 iPerformance. Pro tu jsou hlavním designovým prvkem ohromné ledvinky na masce chladiče, které jsou mimochodem už nyní jasně patrné i přes vrstvu bakelitového maskování. Změny se dočkají také světlomety, které budou oproti předešlé verzi užší. Co se konstruktérům opravdu povedlo, je víko zavazadlového prostoru, které je rozdělené na dvě části. Dolní poslouží jako lavička pro odpočinek, ať už budete kdekoli.

Obrovský interiér pro velkou rodinu

Celková velikost vozu je 5 100 milimetrů, šířka je 2 020 milimetrů, výška disponuje 1 800 milimetry. Interiér díky těmto parametrům nabízí dvě klasické řady sedadel a třetí řada bude přístupná díky elektricky posuvné druhé řadě sedaček. Luxusní sedmimístná varianta bude mít o něco větší interiér, než klasická verze. Řidiči bude k dispozici 12,3 palcový přístrojový štít, spolu se stejně velkou úhlopříčkou, umístěnou na středovém panelu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here