Nové Porsche Taycan láká na příznivé ceny

0
1104
Zdroj foto: motor1.com

Automobilka Porsche chystá představení nového Taycana. Podle informací má být mnohem levnější, než se původně odhadovalo!

Elektromobil levnější jak Panamera

Porsche Taycan vychází z konceptu Mission E, který jsme si v minulosti mohli už dostatečně prohlédnout. Do výroby se Taycan mohl dostat už příští rok, stejně tak jako na trh. Podle informací ze strany automobilky by se jeho pořizovací cena mohla pohybovat na velmi podobné částce, jako je tomu u základního modelu řady Panamera.

Cena se během vývoje upravuje

Podle nových informací, se kterými přišel Automotive News Europe, se německá automobilka rozhodla v průběhu vývoje elektromobilu upravit cenu. Nabízet by se měla tedy za částku, jako základní cena Cayennne a již zmíněná Pannamera.

Zdroj foto: motor1.com

Porsche Cayenne se na českém trhu pohybuje za částku od 1 986 771 korun a to včetně DPH. Základní verze Pannamery začíná na částce 2 510 000 korun, včetně DPH. Podle současných odhadů by se nový elektromobil Taycan mohl začít prodávat už na částce kolem dvou milionů korun směrem vzhůru.

Porsche Taycan budou pohánět hned dva elektromotory

Automobil Taycan budou pohánět dva synchronní elektromobily s permanentním magnetem. Podle tiskové zprávy od Porsche bude disponovat nejvyšším výkonem více než 440 kW se 600 koňmi pod kapotou.

Z nuly na sto se má vyšplhat za pouhé 3,5 sekundy a z nuly na 200 km/h pak za necelých dvanáct sekund. Taycan má podle všech mít pozoruhodný trvalý výkon v celé kategorii elektromobilů. Bez ztráty výkonu má absolvovat hned několik akcelerací v řadě, maximální dojezd automobilka udává 500 kilometrů podle metodiky EU.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here