Huet Brothers sbírá finance na supersporťák pomocí hodinek

0
441
Zdroj foto: watchbranding.com

Koupí hodinek postavených na platformě Kickstarter podpoříte vývoj supersportovního vozu od rodinného podniku Huet Brothers.

Huet Brothers z Nizozemska patří mezi malovýrobce sportovních vozů od roku 2007. První vyrobený model nesl označení HB Special s technikou britského roadsteru Triumph TR6. Během následujících let se připravoval projekt HB Coupé, představený v roce 2012. Ten navazoval svými designovými liniemi na roadster, vybaven však bude modernější technikou.

Základem modelu HB Coupé bude karbon

Během slavnostního představení retro HB Coupé bylo uvedeno, že jeho základem bude karbonový monokok, v němž budou uloženy motory, nápravy i převodovky. Tyto komponenty automobilka použije od mnichovské automobilky BMW. Model bude k dispozici ve třech verzích, odlišujících se vždy vzhledem i výkony.

Nadupaná motorizace

Během vývoje nového modelu byla upravena motorizace. Nejdříve byly plánovány třílitrové zážehové šestiválce a dvoulitrové čtyřválce turbodieselů od BMW, pak se ale automobilka rozhodla k benzinovému dvoulitrovému čtyřválci ve dvou výkonových verzích. Dárcem se této pohonné jednotky měla stát MX-5 třetí generace od Mazdy.

Už v září 2012 začala značka přijímat první objednávky na nové retro kupé a plánovala omezenou výrobu čtyřiceti exemplářů. Během roku 2014 došlo k další změně, namísto plánovaných motorů se mají nově použít motory čtvrté generace od Mazdy MX-5, což mělo prodloužit termín dodávek prvních kompletních modelů.

Produkce prvních kousků měla proběhnout v roce 2015. To se nakonec neuskutečnilo a vznik a vývoj nového modelu se pro malou automobilku stal velmi problematickým z hlediska finančních rezerv. Společnost naštěstí měla v ruce další triumf a díky tomu mohla zákazníkům přislíbit jejich objednané modely. Huet Brothers se například věnuje renovaci veteránů a výrobě modelu HB Special na přímou objednávku.

Výrobu zachrání nákup hodinek

Projekt retro kupé majitelé Huet Brothers nezatracují, naopak se rozhodli pro neotřelé získání finančních prostředků pro spuštění výroby. Tu se pokusí financovat prostřednictvím internetové platformy Kickstarter, zaměřené na crowdfundingové financování nejrůznějších projektů.

Příznivcům těchto projektů neslibují slevu na stylový retro vůz, jehož vývoj není ještě ani dokončen, ale na oplátku za finanční prostředky nabízejí stylové hodinky HB Benefactor Chronograph dle vlastního návrhu. Ty jsou k dispozici za 295 eur a výše. Design hodinek je inspirován volantem a přístroji modelu HB Special, srdcem hodinek je švýcarský strojek Ronda.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here