Protáhněte se po dlouhé cestě: Škoda představí koloběžku pod podlahu zavazadelníku

0
678
Koloběžka od automobilky Škoda
Zdroj foto: touchit.sk

Objevte nejtajnější zákoutí historických částí měst i okolí přírody na koloběžce, která se díky patentovanému systému skládání vejde pod podlahu zavazadelníku do Octavie a Superbu!

Koloběžka do města i do terénu

Znáte to. Přijedete do nového města, chcete si ho prohlédnout snad ze všech úhlů, chcete vidět všechny památky, romantická místa a nakonec po dvou hodinách máte tak unavené nohy, že usednete do místní kavárny a raději se koukáte na hektický skvět kolem sebe přes velkoformátovou tabuli výlohy.

S tím je ale konec. K prozkoumávání měst i přírodních krás se vám stane skvělým parťákem nová koloběžka od Škody, speciálně vyrobená tak, aby se vešla pod podlahu zavazadlového prostoru do automobilu Octavia a Superb. Koncept koloběžky s výrazným logem Škoda je nejnovějším a za nás v redakci rozhodně nejpraktičtějším pomocníkem na cesty, které se u mladoboleslavské škodovky označují notoricky známými slovy “Simply Clever”.

Koloběžka je podle tvůrců praktickým a efektivním řešením, jak se dopravit od automobilu ke konečnému cíli cesty bez nutného vyhledávání spojů městské hromadné dopravy nebo zdolávání cesty pěšky. Mnohé napadne představa, jak kravaťák, mířící na obchodní schůzku od svého Superbu, jede v drahém obleku a business taškou přes rameno na koloběžce. V Čechách komická představa, za hranicemi zcela běžná. Vždyť se ve velkých metropolích zahraničních měst většina lidí dopravuje do práce třeba na kole, tak proč by ne na koloběžce?

Zdroj foto: touchit.sk

Koloběžka má patentovaný skládací mechanismus

Aby se koloběžka s přehledem vešla nad dojezdové náhradní kolo pod podlahu zavazadlového prostoru, bylo nutné vymyslet speciální skládací systém, který koloběžku vměstná na malé místo. Ve složeném stavu měří pouhých 41 centimetrů na výšku a 48 centimetrů na délku. Skládací mechanismus si mladoboleslavská automobilka nechala patentovat.

Pro výrobu koloběžky jsou použity hliníkové slitiny. Použité materiály pak celé koloběžce udávají pět kilogramů pohotovostní váhy. Nosnost má až sto kilogramů. Kola včetně kvalitních kuličkových ložisek jsou vyrobena z polyuretanu a zaručují svižný a komfortní přepravu i po dlažebních kostkách či nezpevněném povrchu. Pogumované, na dotyk příjemné rukojeti umožňují bezpečné ovládání koloběžky.

Bude mít výstavní premiéru!

S koloběžkou se budeme moci poprvé setkat na autosalonu v Ženevě, kde bude mít své čestné místo hned vedle nového Visionu X, modernizovaného modelu Fabie nebo luxusní verze Kodiaqu v provedení Laurin&Klement. Do prodeje se dostane ve druhé polovině letošního roku.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here