Nová Yamaha XZF-R3 má nový vzhled i podvozek

0
630
Zdroj foto: motofan.sk

Modernizovaná Yamaha XZF-R3 má agresivnější vzhled, inspirovaný závodním speciálem YZR-M1 Moto GP. Ten pak doplní moderní technologické vychytávky a bohatá výbava.

Supersport se vším všudy

Yamaha pozvolna obměňuje svou stájovou nabídku. Už krátce po odhalení nové generace modelu YZF-R125 představila také podobu nového supersportu YZF-R3. Ten je postaven ve stejném duchu jako dříve odhalený model, vzhledem se pak ale spíše podobá čtyřválcům YZF-R6.

Motorka je určena díky svému obsahu pro řidiče s řidičským oprávněním A2. Díky speciálně navrženému supersportovnímu designu se podobá svým velkým příbuzným. Zajímavostí je například to, že při vývoji nové kapoty se díky náročným testům nejen v aerodynamickém tunelu, ale také na závodních tratích, povedlo získat skvělé jízdní vlastnosti i zvýšenou maximální rychlost až o 8 km/h.

Modernizovaný design

Nově vyvinuté plasty v sobě v čelní masce ukrývají moderní LED světlomety, které jsou inspirované sportovním modelem YZF-R1. Motorka je postavena na lehkém trubkovém rámu z oceli s maximální pevností v tahu. Motor, kapalinou chlazený dvouválec s objemem 323 ccm s rozvodem DOHC, má výkon 30,9 kW s 42 koňskými silami při 10 750 otáčkách za minutu a točivým momentem 29,6 N.m při 9 000 otáčkách za minutu. Sílu posílá šestistupňová převodovka na zadní kolo, o velikosti 14/70-17M/C66H. Vepředu je pak použito kolo o rozměrech 110/70-17M/C 54H. Použit je zde brzdový systém s kotoučem o průměru 298 mm vpředu a 220 mm vzadu.

Vedle designu byla také přepracovaná – snížená palivová nádrž. Změny posazení se dočkaly také řídítka spolu s novým multifunkčním digitálním přístrojovým štítem. Na nový model se budeme moci těšit dle odhadů už od března příštího roku a bude k dispozici ze dvou barevných provedení. První bude v kombinaci modré a černé barvy, druhá sází na červenou.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here